خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, اندیشه و بیان, زندانیان  >  طباطبایی: به نقض حکم اعدام محمدعلی طاهری امیدوارم

طباطبایی: به نقض حکم اعدام محمدعلی طاهری امیدوارم

خبرگزاری هرانا ـ محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری، بنیانگذار “عرفان حلقه” گفت که به حکم اعدام آقای طاهری اعتراض کرده و امیدوار است که این حکم در دیوان عالی کشور نقض شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، آقای علیزاده طباطبایی گفت: “مبنای حکم اعدام آقای طاهری فتوای سه مرجع تقلید شیعه بوده، اما او معتقد است اطلاعات نادرستی در اختیار این سه مرجع تقلید گذاشته شده و آنها بر این مبنا فتوا داده‌اند”.

وکیل محمدعلی طاهری گفت: “با آقای محمدعلی علوی گرگانی تماس گرفته و این مرجع تقلید شیعه گفته اطلاعات نادرستی در اختیارش قرار گرفته و به همین دلیل صراحتا از فتوای خود برگشته است”.

آقای طباطبایی گفت: ” آقای ناصر مکارم شیرازی هم گفته فتوایی که داده به طور کلی بوده و درباره شخص محمدعلی طاهری حکم ارتداد نداده است”.

محمود علیزاده طباطبایی همچنین گفت که در تلاش است با آقای لطف‌الله صافی گلپایگانی نیز در این زمینه تماس بگیرد.

سه هفته پیش میزان، خبرگزاری قوه قضاییه اعلام کرد که محمدعلی طاهری به اتهام “افساد فی الارض” به اعدام محکوم شده است، او پیشتر به اتهاماتی چون توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع و استفاده غیرمجاز از عناوین علمی به حبس و جریمه نقدی محکوم شده بود.

آقای طاهری از سال ۱۳۹۰ در زندان به سر می‌برد.

او سال گذشته در نامه‌ای خطاب به احمد شهید گفت بازجویان سپاه با “اعمال فشار و شکنجه روانی” او را وادار به “اعترافات ساختگی” کردند.

در روزهای اخیر اخباری درباره اعتصاب غذای آقای طاهری برای اعتراض به عدم ابلاغ حکم اعدام منتشر شد.

وکیل او در این باره گفت: “اطلاع دقیقی ندارد که آیا آقای طاهری اعتصاب غذا کرده است یا نه، اما در ملاقاتی که هفته گذشته با او داشته از او خواسته است که به سلامت خودش اهمیت بدهد”.

رسانه‌های رسمی و مقام‌های حکومتی در ایران از این مکتب تحت عناوینی چون “عرفان‌های نوظهور” نام می‌برند و چنین عقایدی را رد می‌کنند.

علی خامنه‌ای، رهبر ایران، پیش از این گفته است که “دشمنان” جمهوری اسلامی “عرفان‌های کاذب” و “شبکه کلیساهای خانگی” را در ایران ترویج می‌کنند تا دین در جامعه ایران ضعیف شود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید