خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تجمع سکوت معلمان؛ ده ها معلم به بازداشتگاه منتقل شدند

تجمع سکوت معلمان؛ ده ها معلم به بازداشتگاه منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – ده ها معلم طی تجمع سکوت معلمان در مقابل مجلس بازداشت و به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان عباس آباد منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تجمع سکوت معلمان در ۳۱ تیرماه تحت تدابیر امنیتی شدید برگزار شد و تعداد زیادی از معلمان پس از بازداشت به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان عباس آباد (وزرا) منتقل شدند، نام هاشم خواستار نیز در میان بازداشت شدگان به چشم می خورد.

همسر هاشم خواستار با تأیید این خبر به هرانا گفت: “حدود دویست تن از معلمان بازداشت شده اند و با ون های پلیس به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در وزرا منتقل شده اند و هنوز مشخص نیست قرار است آزاد شوند یا خیر.”

به گفته وی با وجود تدابیر امنیتی شدید برخورد نیروی انتظامی با بازداشت شدگانن بد نبوده ولی افرادی با مسئولیت نامشخص و اغلب کم سن و سال قصد بدرفتاری با معلمان و بازداشت شدگان را داشته اند.

علی مطهری نماینده مجلس نیز در واکنش به بازداشت معلمان طی مطالبی انتقادی گفته است که این بازداشت ها به تشدید مشکلات دامن می زند.

تجمع سکوت معلمان در پیگیر خواسته های صنفی و درخواست آزادی فعالان صنفی و دبیر کل زندانی کانون صنفی معلمان برگزار شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید