خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ ساعت ۲۲:۳۴:۰۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  کارشکنی در انتقال سعید شیرزاد به بند سیاسی

کارشکنی در انتقال سعید شیرزاد به بند سیاسی

خبرگزارى هرانا – با وجود درخواست های مکرر سعید شیرزاد و علیرغم اصل تفکیک جرائم، مسئولین زندان و دادستانی با انتقال سعید شیرزاد به بند زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر مخالفت می کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مسئولین زندان رجایی شهر گفته اند که در این باره دادستانی تهران و مشخصا دادیار خدابخشی تصمیم گیرنده است و مسئولین دادستانی، انتقال زندانیان را از اختیارات مسئولین زندان ذکر کرده اند.

سعید شیرزاد زندانی سیاسی که به تازگی وارد چهاردهمین ماه بازداشت موقت خود شده است هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم در بند یک زندان رجایی شهر به همراه زندانیان غیرسیاسی نگهداری می شود و تهدید کرده است که در صورت عدم موافقت با درخواست قانونی انتقال به سالن ۱۲، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

این فعال حقوق کودکان در آخرین جلسه دادگاه در اردیبهشت ماه امسال، به دلیل عدم ابلاغ قبلی و عدم حضور وکیل و اینکه با وجود درخواست هاى مکرر هنوز وکیش امکان ورود و مطالعه پرونده را پیدا نکرده بود، جلسه دادگاه را به نشانه اعتراض ترک کرد.

این فعال مدنى در اعتراض به این مسئله و همچنین اجبار به دستبند و پابند هنگام اعزام، پیشتر دو بار از شرکت در جلسه دادگاه خوددارى کرده بود ولى وکیل تعیینى وى همچنان از مطالعه پرونده یا ملاقات با موکل محروم است.

سعید شیرزاد در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به دلیل اعتراض و پیگیری مشکلات صنفی زندانیان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و بازداشت موقت به زندان رجایی شهر تبعید شد.

این این فعال حقوق کودکان در زمینه آموزش کودکان کار و خیابان که بخشی از اتهاماتش کمک به مشکلات آموزشی کودکان زندانیان سیاسی است، نخستین بار در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زدا آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید