خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ ساعت ۱۹:۱۳:۱۲

    خانه  > سایر گروهها  >  پزشکی قانونی علت مرگ مبهم دو جوان چابهاری بازداشت شده را به تهران موکول کرد

پزشکی قانونی علت مرگ مبهم دو جوان چابهاری بازداشت شده را به تهران موکول کرد

خبرگزاری هرانا ـ پزشکی قانونی زاهدان جواب نمونه برداری و کالبد شکافی دو جوان اهل سیستان و بلوچستان که ساعاتی پس از بازداشت توسط ماموران اطلاعات چابهار جسدشان به بیمارستان “چابهار” تحویل داده شد بود را به جواب دادن آزمایشگاه تهران موکول کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالین بلوچ، “مولابخش و نعیم عباس زهی” دو جوان از دشتیاری چابهار که در تاریخ ۱۱ تیر به طرز مشکوکی ساعاتی پس از بازداشت توسط ماموران وزارت اطلاعات جسد بی جانشان به بیمارستان چابهار تحویل داده شده بود، پس از اینکه جنازه آنها بدون اطلاع خانواده برای کالبد شکافی و نمونه برداری به پزشک قانونی زاهدان برده شد، این سازمان جواب آزمایش را موکول به آزمایشگاه تهران نمود.

نور محمد عباس زهی عموی مولابخش در این باره گفت: “ما از گوشه و کنار نه از ماموران و یا مسولان بیمارستان، مطلع شدیم جنازه مولابخش و نعیم به بیمارستان چابهار تحویل داده شده است اما قبل از رسیدن ما و بدون اطلاع و هماهنگی ما جنازه ها را برای کالبد شکافی و نمونه برداری به زاهدان منتقل کردند”.

وی افزود: “ماموران اطلاعات چابهار گفتند که اینها سکته کردند ولی این قانع کننده نیست که دو نفر با هم همزمان پس از بازداشت سکته کنند و ما به این امر قانع نشدیم و برای این زاهدان پیش دادستان رفتیم و گفتیم ما جنازه های خود را تحویل نمی گیریم، تا علت مرگ آنها مشخص شود که به ما گفتند از جنازه ها نمونه برداری و کالبد شکافی شده برای آزمایش به تهران فرستاده شدند”.

نور محمد در آخر گفت: “شماره تلفن ما را گرفتند و گفتند هر وقت جواب دادند ما شما را مطلع می کنیم اما نه به ما نامه انتقال به پزشکی قانونی را دادند و نه از زمان دقیق جواب آزمایشگاه خبر دادند، و  صرفا جواز حمل و دفن اجساد را دادند”.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید