خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۶ ساعت ۲۲:۳۳:۰۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حمایت رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ساخت و ساز سپاه در اطراف عمارت کلاه فرنگی

حمایت رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ساخت و ساز سپاه در اطراف عمارت کلاه فرنگی

خبرگزاری هرانا ـ رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس مدعی شد که با ملاحظه اسناد و مدارک سپاه پاسداران کاملا محرز است که تخلفی در جریان اخذ مجوز و ساخت و سازهای اطراف میدان سپاه صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، محمدعلی پورمختار، در خصوص جلسه با سپاه درباره ساخت وساز اطراف میدان سپاه، ادعا کرد: “در جلسه مسئولان سپاه با کمیسیون اصل ۹۰، مستنداتی از سوی سپاه پاسداران ارائه شد که نشان می دهد ضوابط و مقررات برای ساخت و ساز طی شده و سپاه مجوز مربوطه را از ستاد کل نیروهای مسلح اخذ کرده است”.

نماینده مردم کبودرآهنگ وبهار در مجلس شورای اسلامی، ادعا کرد: “سپاه پاسداران تشریفات قانونی و مکاتبه با شهرداری را برای اخذ مجوز رعایت کرده، همچنین برای این محل خاص مجوزهای خاص هم از ستاد کل نیروهای مسلح گرفته شده است”.

وی با بیان اینکه با ملاحظه مدارک سپاه پاسداران مشخص شد تشریفات قانونی رعایت شده است، ادعا کرد: “اما از سوی دیگر حریم ساختمان تاریخی کلاه فرنگی مطرح است، در این رابطه نیز از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهیم خواست که توضیحاتی به کمیسیون اصل نود ارائه کند”.

پورمختار با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حدود حریم عمارت کلاه فرنگی را باید مشخص کند، ادعا کرد: “در ضلع شرقی عمارت کلاه فرنگی، اتوبان صیاد با فاصله ۵۰ متری قرار گرفته و ساخت و سازهای فعلی هم در فاصله ۱۳۰ متری قرار دارد، اگر میراث فرهنگی قرار است تعریفی از حریم عمارت ارائه کند، ممکن است دچار تناقض شود، به عبارتی این سوال مطرح می‌شود که چطور در شرق عمارت فاصله ۵۰ متری تا اتوبان حریم نیست ولی  فاصله ۱۳۰ متری داخل حریم است، ولی اجمالا از نظر ما هیچ گونه تخلفی صورت نگرفته و تمامی قوانینی که برای نیروهای مسلح تعریف شده رعایت شده است”.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: “در هفته آینده با مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جلسه ای خواهیم داشت تا نظر آنها هم در خصوص ساخت و ساز عشرت آباد و وضعیت حریم عمارت کلاه فرنگی دریافت کنیم”.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادعا کرد:  “آنچه از نظر کمیسیون اصل نود مسلم است اینکه تاکنون تخلفی در ساخت و سازهای اطراف میدان سپاه صورت نگرفته است”.

معاون حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادعا کرده است: “جلسه‌ای با ریاست کمیسیون اصل نود مجلس برای بررسی ساخت و ساز در اطراف میدان سپاه گذاشته شده و ریاست کمیسیون تایید کردند که سپاه پاسداران تخلفی انجام نداده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید