خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  صدا وسیما از همکاری با هنرمندان منتشرکننده عکس‌های خلاف شرع در فضای مجازی منع شد

صدا وسیما از همکاری با هنرمندان منتشرکننده عکس‌های خلاف شرع در فضای مجازی منع شد

خبرگزاری هرانا ـ به گفته ناظر مجلس در شورای عالی نظارت بر صدا و سیما، این شورا مصوب کرد که اگر بازیگر٬ هنرمند و فردی که با رسانه ملی همکاری دارد٬ عکس‌های خلاف شرع و شئونات اسلامی در فضای مجازی و سایت‌ها داشته باشند از ادامه همکاری وی با رسانه ملی جلوگیری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، سیدرمضان شجاعی کیا‌سری، گفت: “در جلسه‌ امروز شورای نظارت بر صدا و سیما مصوب شد که از همکاری رسانه ملی با هنرمندانی که عکس خلاف شرع از خود در فضای مجازی منتشر کرده‌اند جلوگیری شود”.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: “بسیاری از هنرپیشه‌ها در صفحات اجتماعی خود عکس خلاف شرع منتشر می‌کنند٬ این‌ها کسانی که هستند که چون می‌خواهند از طریق صداوسیما نان بخورند با پوشش مناسب در رسانه ملی ظاهر می‌شوند ولی در صفحات اجتماعی ارزش‌ها را زیر پا می‌گذارند و حرمت همکاری با رسانه جمهوری اسلامی را زیر سوال می‌برند”.

با مهمان برنامه ماه عسل نمی‌توان برخورد خاصی داشت

شجاعی کیا‌سری با اشاره به این‌که یکی از مهمان‌های برنامه ماه عسل نیز چنین شرایطی داشت٬ گفت: “البته این شخص مهمان بود و نمی‌توان برخورد خاصی با وی داشت ولی به هرحال به مدیران این برنامه تذکر داده شد”.

وی افزود: “همه جای دنیا مرسوم است که کسانی که می‌خواهند با رسانه ملی همکاری کنند باید اصولی را رعایت کنند و آزاد نیستند هر کاری انجام دهند٬ آن‌ها حتی در شکل‌گیری زندگی‌شان هم باید رعایت کنند و برایشان درخصوص این‌که با چه کسی می‌توانند ازدواج کنند شرط می‌گذارند اما برخی از هنرمندان ما متأسفانه در رسانه ملی مورد توجه قرار می‌گیرند و بیرون از این فضا هرکاری بخواهند می‌کنند”.

صداوسیما نباید با مؤسسه‌ای که ماهیت حقوقی که آن شناخته شده نیست همکاری کند

نماینده مردم ساری همچنین درباره اسپانسر مالی برنامه ماه عسل اظهار داشت: “متأسفانه رسانه ملی به دلیل نیازهای مالی که دارد گاهی دست به کارهایی که نباید می‌زند این باعث می‌شود شأن و شخصیت رسانه ملی زیر سوال برود”.

شجاعی کیا‌سری ادامه داد: “اگرچه نیازهای مادی وجود دارد اما نباید به گونه‌ای باشد که صداوسیما  با هر مؤسسه‌ای که ماهیت حقوقی که آن شناخته شده نیست همکاری کند چون باعث می‌شود رسانه ملی اعتماد خود را نسبت به مخاطبان از دست بدهد”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید