خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۵ ساعت ۱۲:۳۲:۳۸

    خانه  > اعدام  >  پس از ۱۰سال انتظار و با گذشت اولیای دم؛ زندانی از اجرای حکم قصاص نجات یافت

پس از ۱۰سال انتظار و با گذشت اولیای دم؛ زندانی از اجرای حکم قصاص نجات یافت

خبرگزاری هرانا ـ رئیس زندان کاشان از آزادی زندانی محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای استان اصفهان، مصطفی کیشانی با اعلام این خبر گفت: “میانجیگری انجمن حمایت زندانیان و پیگیری واحد مددکاری به اخذ رضایت و گذشت اولیای دم منجر شد و زندانی پس از ۱۰سال انتظار از اجرای حکم قصاص، نجات یافت”.

رئیس زندان کاشان افزود : “حضور زندانی یاد شده در یک درگیری محلی در سال ۸۴ منجر به بروز یک فقره قتل عمد می شود که متهم پس از دستگیری، بلافاصله از سوی مقامات قضایی کاشان به زندان معرفی می گردد”.

کیشانی گفت : “با تلاش زندانیان و حضور خیرین انجمن حمایت زندانیان کاشان، اولیاء دم با گذشت و اخذ بخشی از دیه، رضایت به آزادی متهم دادند که پس از انجام مراحل قضائی از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشت”.

وی اظهار داشت :”حضور یک مذاکره کننده کارآزموده و منصف که علاوه بر تبحّر در موضوع مورد اختلاف، بتواند به بهترین شکل ، طرفین دعوا را در کنار هم بنشاند، کمک زیادی به حل و فصل اختلافات می نماید”.

به گفته وی میانجی گری به صورت خاص، دارای یک ساختارو پویایی است که مذاکرات عادی از آن بی بهره‌ استکیشانی با بیان اینکه مددکاری و انجمن حمایت زندانیان شهرستان کاشان در اخذ رضایت از شکات حضوری پررنگ دارد، تأکید کرد: “تلاش‌ها بر این‌ است در یک فرآیند اصلاحی تربیتی زندانیان اصلاح شده بازگشتی سعادتمندانه به جامعه و خانواده داشته باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید