خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محاکمه بدون وکیل؛ برگزاری دادگاه آخرین متهم نصیر آباد

محاکمه بدون وکیل؛ برگزاری دادگاه آخرین متهم نصیر آباد

خبرگزاری هرانا ـ آخرین نفر از مجموع ۱۲ تن از بازداشت شدگان نصیر آباد نیز در دادگاهی غیر علنی و بدون داشتن وکیل محاکمه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالین بلوچ، “بشیر بلیده ای” از جوانان بازداشت شده نصیرآباد ظهر دیروز شنبه ۱۴ تیر به دادگاه انقلاب زاهدان برده شد.

سی و سه نفر از جوانان نصیر اباد سرباز در جنوب استان سیستان و بلوچستان که با یورش ماموران وزارت اطلاعات و سپاه در ۱۴ دی ماه بازداشت شده بودند، چند ماه در بازداشتگاه های سپاه و وزارت اطلاعات بوده و سپس به زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند. این بازداشت شدگان در سه مرحله دادگاهی شدند که در مرحله اول سه نفر، در مرحله دوم ۸ نفر و در مرحله سوم و آخر یک نفر “بشیر بلیده ای” به دادگاه برده شدند.

همه دادگاه های برگزار شده برای این بازداشت شدگان غیر علنی و بدون داشتن وکیل بوده و از علت برگزاری دادگاه های مجزا و دسته بندی این افراد در محاکمه اطلاعی در دست نیست.

مسئولان امنیتی پیشتر این زندانیان را “تیم تروریستی” عنوان کردند که به گفته آنها در یک خانه تیمی بازداشت شدند امری که در نامه های متعدد از سوی خانواده این بازداشت شدگان رد شد.

خانواده این زندانیان بلوچ به گزارشگر کمپین گفته اند: “این زندانیان به اتهام اقدام علیه امنیت ملی مورد محاکمه قرار گرفته اند اما اتهام های وارد شده را در دادگاه رد کرده و اعترافات اخذ شده را تحت فشار شکنجه عنوان کردند”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید