خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سی ماه حبس تعلیقی؛ حکم امین انواری رستمی صادر شد

سی ماه حبس تعلیقی؛ حکم امین انواری رستمی صادر شد

خبرگزاری هرانا – امین انواری رستمی، دانشجوی دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک)، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده به دو سال و نیم حبس تعلیقی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه امین انواری رستمی امروز چهارشنبه ۲۴ تیرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد و این فعال مدنی به اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به مقامات کشوری (مصباح یزدی) در فیسبوک، مجموعا به دو سال و شش ماه حبس محکوم شد که به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمد.

امین انواری رستمی، بیست و یک ساله و دانشجوی ترم ۵ مهندسی نرم افزار، در نهم دی ماه ۱۳۹۳ از سوی پلیس امنیت و به دستور دادسرای ۱۳ اوین بازداشت شد و پس از بازجویی با قرار کفال ۳۰ میلیونی آزاد شد، این در حالی بود که وی از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی به صورت تلفنی و “جهت یک کار دفتری” احضار شده بود.

به گفته یکی از نزدیکان وی “تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و مقامات کشوری در فیسبوک، حمایت رسمی از همجنس بازان و مرتدینی چون شاهین نجفی و حمایت از بهاییت” بخشی از اتهاماتی بود که به این دانشجوی جوان وارد شد.

مطالب مرتـبط

2 نظر

  1. ما در ایران کسی رو بخاطر عقاید شخصیش زندانی نمیکنیم
    این جمله منو یاد یه بزرگی میندازه همش
    هه واقعا که شرم آوره،مارو به کجا میکشونید واقعا؟ به عصر حجر؟

  2. حق هر کسیه که اعتراض کنه،رهبر خدا نیست،حق هر کسیه که انتقاد کنه،این حق مسلم مردم ایرانه که اعتراض کنند و انتقادفمخصوصا که هممون جزو بدبخت ترین و فقیر ترین آدمای دنیاییم،اونم با این وضع مملکت

نظر بگذارید