خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۱ ساعت ۱۸:۴۶:۴۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  عفونت ریه و عدم اعزام به بیمارستان؛ گزارشی از وضعیت ئاسو رستمی

عفونت ریه و عدم اعزام به بیمارستان؛ گزارشی از وضعیت ئاسو رستمی

خبرگزاری هرانا – ئاسو رستمی فعال مدنی زندانی در پی ابتلا به عفونت و خونریزی ریه و عدم رسیدگی درمانی مناسب، شرایط دشواری را در بند هشت زندان اوین تجربه می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی پس از دو هفته سرفه های مکرر روز چهارشنبه دهم تیرماه دچار سرفه های خونی شده است و وضعیت جسمی نامناسبی دارد.

یکی از نزدیکان این زندانی سیاسی درباره شرایط وی به هرانا گفت: “مشکلات تنفسی ئاسو تشدید شده و از تاریخ ۲۵ خرداد چندین بار بخاطر مشکلش که حاد شده رفته زیر اکسیژن و مدام سرفه خونی می کند، اما دکتر بعد از دو هفته برای اولین بار معاینه کرده و وقتی ئاسو درخواست انتقال اورژانسی به بیمارستان کرده جواب داده است که این را باید من تشخیص بدهم نه شما.”

ئاسو رستمی فعال مدنی ۲۸ ساله، روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه پس از برگزاری تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در حمایت از کوبانی به همراه چند فعال مدنی دیگر بازداشت شد و پس از طی دوران انفرادی و بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به ۷ سال زندان محکوم شد، دادگاه وی به همراه سه فعال مدنی دیگر، در کمتر از از پانزده دقیقه، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و مجموعا به ۳۸ سال زندان محکوم شدند.

فعالیت های مجازی و انتشار مطالب انتقادی درباره وضعیت حقوق بشر و اعدام در ایران، همدلی و همراهی با خانواده های زندانیان سیاسی و خانواده های زندانیان محکوم به اعدام، شرکت در تجمعی در دفاع از کوبانی، همدلی با خانواده های قربانیان حوادث سال ۸۸ و ارتباط با فعالین حقوق بشر، مستند اتهاماتی بود که به این فعال مدنی وارد بود.

ئاسو رستمی در حال حاضر نهمین ماه بازداشت موقت خود را در بند هشت زندان اوین و در انتظار نتیجه بررسی دادگاه تجدید نظر می گذراند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید