خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرخصی برای تحویل جنازه دختر؛ خودکشی دختر زندانی محمدامین آگوشی

مرخصی برای تحویل جنازه دختر؛ خودکشی دختر زندانی محمدامین آگوشی

خبرگزاری هرانا – پس از اعزام به مرخصی غیرمنتظره و به محض خروج از زندان زاهدان، به محمدامین آگوشی اطلاع داده شد که باید جنازه دختر ۲۲ ساله اش را که خودکشی کرده است، از پزشکی قانونی پیرانشهر تحویل بگیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از آنجا که همسر این زندانی نیز پس از یک بیماری سخت درگذشته بود، مسئولین تحویل جنازه را منوط به حضور پدر کرده بودند و به همین دلیل ظهر دیروز سه شنبه نهم تیر ماه آقای آگوشی به صورتی غیر مترقبه به مرخصی اعزام شد و پشت درهای زندان به وی اطلاع داده شد که دخترش خود را حلق آویز کرده و درگذشته و باید برای تحویل جنازه به پزشکی قانونی پیرانشهر در آذربایجان غربی مراجعه کند.

آقای محمد امین آگوشی که هم اینک در مرخصی به سر می برد، به گزارشگر هرانا گفت که با وجود مراجعه وی مسئولین پزشکی قانونی از تحویل جنازه خودداری کرده اند و برای انتقال جسد به ارومیه و انجام کالبدشکافی طلب ۵ میلیون تومان پول کرده اند.

آقای آگوشی درباره دلایل خودکشی دخترش ادامه داد: “من که چند سال است زندانی هستم و همسرم هم سال گذشته پس از یک ماه بستری بودن و کما از دست رفت و تمام مدت هم دخترم بالای سرش حاضر بود، الان بچه ها با حضور سرپرست مشکل دارند چه برسد به دختر جوانی که مادرش را از دست داده و پدرش هم در زندان است.”

به گفته آقای آگوشی، دخترش پس از مرگ مادر و مشکلات روحی و مالی ناشی از نبود پدر به افسردگی دچار شده بود، ولی آن را از پدر زندانی اش پنهان کرده و حتی یک بار اقدام ناموفق به خودکشی داشته که پدرش در زندان از آن بی اطلاع بوده است.

محمدامین آگوشی به همراه ایرج محمدی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر به اتهام جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام در سال ۸۶ بازداشت شدند.

وی پس از تحمل بیش ۷ ماه انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و پس از برگزاری دادگاه در شعبه دوم دادگاه نظامی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) به اعدام از طریق تیرباران محکوم شد.

حکم صادره در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عینا تائید شد اما مجددا پرونده ایشان به جریان افتاده و با ارجاع به شعبه یکم دادگاه نظامی وی به همراه دو متهم دیگر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زاهدان محکوم شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید