خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  علی جنتی: هیچ مقام قضایی و گروهی حق ندارد مقابل مجوزهای موسیقی ارشاد بایستد

علی جنتی: هیچ مقام قضایی و گروهی حق ندارد مقابل مجوزهای موسیقی ارشاد بایستد

خبرگزاری هرانا – علی جنتی گفت: متاسفانه برخی موسیقی را حرام می‌دانند و اگر یکی حتی قلم خود را روی میز بزند؛ می‌گویند اشکال شرعی دارد. برخی در مورد مسائل افراد؛ برای ائمه نیز شبههٔ شرعی ایجاد می‌کنند.

به گزارش هرانا به نقل از انتخاب؛ وی افزود: پیش از انقلاب من شاهد بودم که شب میلاد امام علی (ع) فردی برای مداحی بلند شد اما یکی از آقایان علما اشاره کرد که او بنشیند چراکه مداحی او شبههٔ شرعی دارد وقتی کسی مدح امام علی برایش شبههٔ شرعی دارد؛ سایر موسیقی‌ها چه خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: برخی ممکن است اصولا و به‌طور کلی موسیقی را حرام بدانند اینجا حکومت اسلامی است و در راس آن فردی‌ست که هم مرجع تقلید، هم ولی‌فقیه و هم هنر‌شناس است. هیچ شخصیتی به اندازه رهبری؛ شعر نمی‌شناسد و فیلم و موسیقی و کتاب را نمی‌شناسد.

جنتی افزود: متاسفانه ما در مساله موسیقی و کنسرت‌های موسیقی می‌بینیم که بعضی از عناصر خودسر به راه افتادند و با موسیقی مخالفت می‌کنند و فضای بدی را علیه موسیقی راه انداخته‌اند.

وی ادامه داد: وزارت ارشاد زمانی که مجوزی را صادر می‌کند به حفظ و دفاع از ارزش‌های اسلامی توجه لازم دارد و لذا وقتی مجوزی در حوزه سینما، تئا‌تر یا موسیقی صادر می‌شود؛ در آن دقیقا به معیارهای ارزشی توجه شده به‌خصوص در حوزه موسیقی و بالاخص موسیقی سنتی و کلاسیک، شعر‌ها و ترانه‌ها و آهنگ‌ها در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید