خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  هر هفته حکم قصاص و اعدام در استان فارس اجرا می شود

هر هفته حکم قصاص و اعدام در استان فارس اجرا می شود

خبرگزاری هرانا ـ رییس کل دادگستری استان فارس می گوید که ما همه حدود را در ملاء عام اجرا نمی کنیم، تقریبا هر هفته حکم قصاص و اعدام در فارس اجرا می شود ولی همه آنها را بین مردم نمی آوریم مگر در مورد جنایتکارانی که احساسات جامعه را جریحه دارد کرده اند یا دامنه جنایت آنان به گونه ای بوده که امنیت عمومی جامعه را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، علی القاصی مهر، مدعی شد که اجرای حدود خاص در ملاء عام البته یک مطالبه عمومی است، مردم از ما می خواهند که در مقابل برخی از جنایتکاران که احساسات عمومی را جریحه دار کرده اند حد آنان را در بین مردم اجرا کنیم تا عبرتی برای سایرین و درس آموزی باشد و این رویه در کل استان فراگیر است.

القاصی مهر ادعا کرد: “مردم انتظار دارند احکام در مورد این افراد در انظار عمومی اجرا شود و این اختیار قاضی است که نوع و نحوه اجرا را مشخص کند و برای تسکین آلام جامعه و برای رضایتمندی مردم نحوه اجرای حکم توسط قاضی و قانون تعیین می شود”.

وی در باره ی صحنه های اعدام در ملاء عام یا تماشای افراد زیر سن قانونی از مناظر اعدام، گفت: “ما نیز به بازتاب بیرونی این صحنه ها رضایت نداریم و می پذیریم که باید روی مکان اجرای حکم حساسیت خاص داشت”.

رییس کل دادگستری استان فارس ادعا کرد: “موضوع مهمی که بعدازاجرای حدود و احکام اعدام و قصاص درملاء عام اندازه گیری می شود و ما آن را مد نظر داریم اغنای وجدانی جامعه است، جامعه باید بعد از اجرای یک حکم قصاص به اغنای وجدانی برسد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید