خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  حمله اژه‌ای به وزیر ارشاد: نمی‌توانیم از توجه به وظایف‌مان کوتاهی کنیم

حمله اژه‌ای به وزیر ارشاد: نمی‌توانیم از توجه به وظایف‌مان کوتاهی کنیم

خبرگزاری هرانا ـ معاون اول قوه قضائیه ایران با تاکید بر وظیفه این قوه برای برخورد با “مظاهر فساد و فحشا” و ضمن اشاره تلویحی به لغو کنسرت‌های مجوزدار، برخی از مقامات را به ترویج فساد و فحشا متهم کرده و گفت که ممکن است “مجوز، بر اساس منویات اسلامی و قانونی صادر نشده باشد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، به‌ویژه در یک سال گذشته موضوع لغو برگزاری کنسرت‌هایی که از وزارت ارشاد مجوز داشته‌اند، اما با این همه به دست نیروی انتظامی ایران از برگزاری آنها جلوگیری شده خبرساز شده و انتقادهایی را به دنبال داشته است.

در تلاش برای حل این مسئله، علی جنتی، وزیر فرهنگ جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، دوم تیرماه، از توافق خود با وزیر کشور برای شفاف شدن وظایف و مسئولیت‌های وزارت ارشاد و پلیس خبر داد تا “دیگر مشکلی برای برگزاری کنسرت‌ها پیش نیاید”.

اما به نظر می‌رسد معاون قوه قضاییه راه حل وزیر ارشاد حسن روحانی را قبول ندارد.

به گزارش خبرگزاری میزان، خبرگزاری رسمی قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه‌ای، شامگاه پنج‌شنبه، چهارم تیر، گفت: “اگر شاهد باشیم که مظاهر فساد و فحشا از روی غفلت توسط برخی متولیان ترویج می‌شود، وظیفه برخورد داریم”.

وی اضافه کرد: “برخی می‌گویند مثلاَ در زمینه‌ای خاص مجوز صادر شده است. اما اولاَ ممکن است این مجوز صادر شده بر اساس منویات اسلامی و قانونی صادر نشده باشد و ثانیا مگر صرف صدور مجوز در زمینه‌ای خاص می‌تواند تضمین‌کننده اقدامات و تبعات یک پدیده باشد”.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آقای محسنی اژه‌ای همچنین گفت: “برخی می‌گویند مجوز صادر شده است، مگر صرف صدور مجوز عملیات بعدی آن هم تحت کنترل صادرکنندگان مجوز است”.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: “آیا کسی که دارای مجوز حمل سلاح است صرف داشتن مجوز مسئله تمام شده است و می‌تواند به هر نحوی از این سلاح استفاده کند، اگر اشتباهی در صدور مجوز صورت گرفته باشد چه می‌شود”.

پیش از این حسن روحانی، رئیس جمهور، علی جنتی، وزیر ارشاد، و حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور، از لغو کنسرت‌ها پس از صدور مجوز آن توسط وزارت ارشاد انتقاد کرده بودند.

آقای روحانی روز شنبه، ۲۳ خرداد، در این باره گفت که “وقتی دستگاهی به عنوان مرجع قانونی برای دادن مجوز تعیین شده دخالت دیگران در این امور شایسته نیست”.

علی جنتی نیز پیش از این گفته بود که متولی اصلی صدور مجوز کنسرت وزارت ارشاد است و باید تصمیم‌گیری در این باره نیز از سوی این وزارتخانه انجام شود.

با این حال بر اساس گزارش‌ها با وجود اعتراض مقامات وزارت ارشاد، در خردادماه به دستور “مقام قضایی” حداقل دو کنسرت دارای مجوز لغو شده است.

از جمله کنسرت “پرواز همای” روز چهارشنبه، ۲۰ خرداد، تنها چند ساعت پیش از برگزاری به دستور “دادسرای فرهنگ و رسانه” لغو شد.

هچنین پس از اعتراض مدیران وزارت ارشاد به ممانعت اداره اماکن نیروی انتظامی از برگزاری کنسرت کیهان کلهر، سعید منتظر المهدی، سخنگوی نیروی انتظامی، روز شنبه ۲۳ خرداد اعلام کرد که این کنسرت با “حکم قضایی” لغو شده است.

فشار دانه‌درشت‌ها روی ما در زمان بررسی پرونده‌ها

معاون اول قوه قضائیه همچنین روز جمعه در سخنانی با اشاره به “فشار فوق‌العاده روی پرونده دانه‌درشت‌ها” افزود: “این فشار تا حدی است که گاهی اوقات منسوبان آنها چون صاحب قدرت هستند می‌گویند من باید قاضی را تعیین کنم”.

وی اضافه کرد: “می‌گوید چرا به من نگفته‌ای، پاسخ ما این است، شما در این زمینه چه مسئولیتی دارید که به شما بگوییم، اتهام را به متهم و وکیلش می‌گویند”.

در هفته‌های گذشته صدور حکم قطعی زندان برای مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی و بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد، خبرساز شده است.

عفت مرعشی، همسر اکبر هاشمی رفسنجانی و مادر مهدی هاشمی رفسنجانی، روز یک‌شنبه، ۳۱ خرداد، حکم دادگاه انقلاب تهران علیه پسرش را “تقلب و پدرسوخته‌ بازی” توصیف کرد.

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید