خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  سومین مرخصی رحیمی از زندان برای شرکت در مراسم تدفین همسرش

سومین مرخصی رحیمی از زندان برای شرکت در مراسم تدفین همسرش

خبرگزاری هرانا ـ محمدرضا رحیمی برای سومین بار، در چهارمین ماه حبس خود به مرخصی آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، معاون اول احمدی نژاد که به علت فساد اقتصادی، زندانی شده و در دو ماه ابتدایی حبس خود دو بار برای مدت بیش از یک هفته به مرخصی آمده بود، به علت درگذشت همسرش برای سومین بار به مرخصی آمد.

مرخصی رحیمی، این بار نیز بر اساس اعطای امتیازات در نظر گرفته شده برای زندانیان از جمله این امتیاز که در شرایط درگذشت بستگان درجه یک زندانی، زندان میتواند به زندانی اعطای مرخصی کند صورت گرفته است، هرچند بسیاری از زندنیان سیاسی در سالیان اخیر در شرایط مشابه از این حق قانونی محروم شدند.

جلال رحیمی، برادر محمدرضا رحیمی، مرخصی وی را تایید کرد و گفت: “برادرم برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم لطیفه عرفانی همسرش از زندان مرخصی گرفت”.

معاون اول محمود احمدی نژاد که در پرونده بیمه ایران به رشوه گیری و اختلاس متهم شده بود، از اواخر بهمن ماه گذشته در زندان به سر می برد.

او پیش از این دو بار از امتیاز ویژه مرخصی در دو ماه آغازین حبس خود بهره مند شده بوده، طوری که هنوز یک هفته از انتقال او به زندان نگذشته بود که به مرخصی اعزام شد تا بر بستر همسر بیمارش حاضر شود، حال آنکه تعدادی از زندانیان سیاسی که همان شرایط را داشتند، نتوانسته بودند بر بالین همسران شان حاضر شوند.

یکی از بارزترین موارد تبعیض بین زندانیان مفسد خودی با زندانیان سیاسی غیرخودی، شرایط سید احمد هاشمی بود، این زندانی سیاسی که همسرش با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کرد، دقیقا همزمان با مرخصی محمدرضا رحیمی برای حضور بر بالین همسرش، از مرخصی محروم شد و تا آخرین لحظات هم اجازه نیافت به مرخصی بیاید، تا آنکه همسر او در تنهایی و بدون وداع از دنیا رفت.

حال خبر رسیده که این بار با مرخصی رحیمی برای شرکت در مراسم درگذشت همسرش موافقت شده و برادرش گفته که وی از امروز تا پایان مراسم همسرش در مرخصی است.

به گفته او، لطیفه عرفانی همسر محمدرضا رحیمی که صبح امروز به دلیل سکته قلبی در بیمارستان قلب تهران درگذشت، قرار است فردا در شهرستان قروه استان کردستان به خاک سپرده شود.

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید