خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳, 22nd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۰۴ ساعت ۲۰:۰۱:۳۰

    خانه  > کارگران  >  ۵ کارگر رسمی «ایران زاک» اخراج شدند

۵ کارگر رسمی «ایران زاک» اخراج شدند

خبرگزاری هرانا – ۵ کارگر رسمی کارخانه «ایران زاک» به دلایلی که از آن بی‌اطلاعند، اخراج شدند.

به گزارش هرانا به نقل از منابع خبری ایلنا در کارخانه ایران زاک هویت و سابقه کار کارگران اخراجی این واحد تولید کننده انواع آدامس را «محمد علی کاظمی» با ۳ سال سابقه کاری «جاوید ذوالقرنی» با ۱۷سال سابقه کاری، «کریم مافی دوست» با ۲۰ سال سابقه کاری، «مصیب کلهر» با ۱۸ سال سابقه کاری و «مهدی معافی بردبار» با ۱۷ سال سابقه کاری اعلام کردند.

این منابع خبری ما گفته‌اند کارفرمای کارخانه زاک برای رهایی از کارگران رسمی و پرداخت نکردن مطالبات معوقه‌شان، در اقدامی توهین آمیز پس از سال‌ها کار درهای کارخانه به روی آنان بسته است و کارگران ناچار شده‌اند با طرح شکایت در اداره کار شهر صنعتی البرز برای بازگشت به کار خود اقدام کنند. گفته می‌شود کارفرمای این کارخانه بازگشت بکار این کارگران اخراجی را مشروط به بازپس گیری شکایتشان در اداره کار اعلام کرده است.

بر اساس گزارش کارگران، با وجود اخراج این ۵ کارگر رسمی از سوی کارفرما، هنوز مطالبات دو ماهه (شهریور و مهر) حدود ۶۰ کارگر کارخانه ایران زاک پرداخت نشده است.

بر مبنای این گزارش، از مجموع ۶۰ کارگر کارخانه تولیدی کنننده ایران زاک در قزوین فقط این ۵ کارگر با قراداد دائمی مشغول به کار بودند و مابقی کارگران با وجود مستمر بودن ماهیت شغلشان، بر خلاف تبصره دو ماده هفت قانون کار با قرار دادهای کار موقت مشغول کارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید