خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۲۴ ساعت ۱۳:۲۳:۴۴

    خانه  > زندانیان  >  عدم اعزام عبدالفتاح سلطانی به بیمارستان به رغم وعده دادستانی

عدم اعزام عبدالفتاح سلطانی به بیمارستان به رغم وعده دادستانی

خبرگزاری هرانا – به رغم وعده دادستانی، عبدالفتاح سلطانی امروز هم برای درمان به بیمارستان منتقل نشد.

به گزارش هرانا به نقل از جرس، هفته گذشته، منشی دادستانی از قول آقای خدا بخشی اعلام کرده بود که روز شنبه آقای سلطانی به بیمارستان اعزام خواهد شد؛ اما این وعده عملی نشد.

آقای سلطانی از کم خونی و تپش شدید قلب و مشکلات گوارشی رنج می‌برد و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود. اما با وجود پیگیری‌های مداوم برای مرخصی استعلاجی یا بستری شدن در بیمارستان٬ مسئولین موافقت نکرده‌اند.

عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری، عضو کانون مدافعان حقوق بشر و عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری است که به اتهامات تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر، تبلیغ علیه نظام و دریافت جایزه حقوق بشر نورمبرگ توسط قاضی پیرعباس به ۱۸ سال حبس و تبعید به برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد. حکمی که بعد از تجدید نظر خواهی و به ۱۳ سال و ۱۰ سال محرومیت از وکالت تقلیل یافت.

وی پیش ‌از این در سال ۱۳۸۴ بازداشت و مدت ۲۱۹ روز را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده بود. قاضی مرتضوی او را به جاسوسی از طریق افشای اطلاعات پرونده موکلان خود متهم و به ۵ سال حبس و ۵ سال محرومیت از خدمات اجتماعی محکوم کرده بود، اما دادگاه تجدید نظر وی را از کلیه این اتهامات تبرئه کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید