خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  کارگران چهار شرکت «سرمایه‌گذاری سبز» در محل کار تجمع کردند

کارگران چهار شرکت «سرمایه‌گذاری سبز» در محل کار تجمع کردند

خبرگزاری هرانا – صبح امروز حدود یکصد نفر از کارگران شرکت‌های چهارگانه سرمایه گذاری سبز در اعتراض به وضعیت نامشخص مطالبات مزدی خود در محل این شرکت تجمع کردند.

به گزارش هرانا، «یعقوب کریمی» رئیس شورای اسلامی کار شرکت‌های چهارگانه سرمایه گذاری سبز با اعلام این خبر، درباره دلایل این اعتراض به ایلنا گفت: این تجمع صنفی در داخل شرکت و در اعتراض به وضعیت نامشخص دستمزد‌ها، حقوق و بیمه معوقه برپا شده است.

این مقام صنفی یادآور شد: در شرکت‌های چهارگانه سرمایه گذاری سبز که شامل کارخانه‌های «کشت و صنعت مهاباد»، «مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد»، «مجتمع هما مرغ مهاباد» و «سردخانه زمزم مهاباد» می‌شود نزدیک به ۲۰۰ نفر شاغل‌اند.

به گفته مسئول نهاد کارگری شرکت سرمایه گذاری سبز، در حال حاضر تمامی این کارگران شش ماه دستمزد و هشت ماه حق بیمه پرداخت نشده سال جاری را از کارفرما طلبکارند.

کریمی ادامه داد: تجمع کنندگان خواستار پاسخگویی کارفرما و مسئولان دولتی‌اند اما نه از کارفرما خبری هست و نه هیچ مسئولی در جمع معترضان حاضر شده‌ است.

کریمی با یادآوری اینکه به دلیل بدهی کارفرما دفترچه بیمه کارگران شاغل شرکت سرمایه گذاری سبز از مدتی پیش فاقد اعتبار شده بود، افزود: پس از پیگیری‌های نهاد صنفی سرانجام تامین اجتماعی پنجشنبه گذشته دفترچه کارگران باقیمانده را بصورت مشروط برای مدت یک هفته تمدید اعتبار کرد.

به گفته این کارگر، تنها اتفاق مثبتی که در هفته گذشته برای او و سایر همکارانش افتاده این است که سازمان تامین اجتماعی بصورت مشروط دفترچه بیمه آن‌ها را به مدت یک هفته تمدید اعتبار کرده است اما پس از یک هفته خانواده‌های کارگران مجددا برای بهره‌مندی از بیمه با مشکل مواجه می‌شوند.

گفته می‌شود براساس شرطی که سازمان تامین اجتماعی برای تمدید اعتبار دفترچه بیمه کارگران سرمایه گذار ی سبز گذاشته است، چنانچه کارفرما تا ابتدای دی ماه نسبت به تسویه حساب با این سازمان اقدام نکند دفترچه بیمه این کارگران دوباره با مشکل تمدید اعتبار مواجه خواهد شد.

وی یادآور شد: به غیر از کارگران شاغل که خواهان روشن شدن وضعیت مزد و بیمه معوقه خود هستند، کارفرما هنوز با ۱۴۴ کارگری که از ابتدای سال جاری تاکنون به تدریج اخراج شده‌اند تسویه حساب نکرده است.

اجتماع امروز کارگران شرکت‌های چهارگانه سرمایه گذاری سبز در حالی انجام گرفته است که به گفته نماینده صنفی آنان، این کارگران از سال ۸۶ تاکنون با مشکل پرداخت نامنظم حقوق و مزایای قانونی مواجه بوده‌اند بطوری که در حال حاضر هنوز این کارگران بابت مزای مربوط به عیدی و پاداش هفت سال گذشته طلبکارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید