خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  تعقیب و گریز مأموران پلیس راه ایران باعث مرگ سه دانش‌آموز شد

تعقیب و گریز مأموران پلیس راه ایران باعث مرگ سه دانش‌آموز شد

خبرگزاری هرانا – تعقیب یک وانت از سوی مأموران پلیس راه استان کرمان باعث واژگونی آن و مرگ سه دانش‌آموز شد. راننده این وانت هفت دانش‌آموز را در مسیر مدرسه به خانه سوار کرده بود که مورد تعقیب پلیس قرار گرفت. پلیس می‌گوید حمل مسافر با وانت ممنوع است و به همین دلیل مأموران این خودرو را مورد تعقیب قرار داده‌اند.

به گزارش هرانا به نقل از روزنامه شهروند روز پنجشنبه اول آبان؛ این حادثه در روستای ترک‌آباد در شهرستان قلعه‌گنج واقع در استان کرمان رخ داده و در جریان آن «یونس چلیپا» ١۵ساله، «علی‌رضا چلیپا» ١۶ساله و «دانیال غلامی» ١۵ساله کشته شده‌اند.

بر پایه این گزارش ظهر روز سه‌شنبه ۲۹ مهر هفت دانش‌آموز مقطع راهنمایی از مدرسه به خانه می‌رفته‌اند که راننده وانت آن‌ها را سوار می‌کند اما در مسیر، مأموران پلیس راه قلعه‌گنج این خودرو را به دلیل حمل مسافر مورد تعقیب و گریز قرار می‌دهند که در جریان این تعقیب و گریز، وانت حامل دانش‌آموزان واژگون می‌شود.

یک مقام پلیس راه در استان کرمان تأیید کرده که در این ماجرا عملیات تعقیب و گریز رخ داده است. به گفته آبکار، فرمانده پلیس راه جیرفت «موضوع تعقیب و گریز در دست بررسی کار‌شناسان بازرسی و حفاظت قرار گرفته و حتما اگر تخلفی صورت گرفته باشد برخورد قانونی خواهند شد.»

احمد نجنو، امام جمعه قلعه‌گنج در این باره گفته که «نیروی انتظامی تخلفی نکرده است ولی پرسنل آن دچار تخلف شده و خودروی متخلف را تحت تعقیب قرار داده‌اند که این حادثه ناگوار رخ داده است.»

تصادفات یکی از سه علت اصلی مرگ ایرانیان است. به گفته محمد بخارایی، رئیس هیأت‌مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در سال گذشته بر اثر تصادفات در ایران ۳۰۰ هزار نفر مصدوم و معلول شده‌اند و ۱۸ هزار نفر نیز کشته شده‌اند که ۱۸۰۰ تن از آن‌ها دانش‌آموز بوده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید