خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  ارجاع شکایت مجلس به قوه قضائیه در پی اجرایی نشدن قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی

ارجاع شکایت مجلس به قوه قضائیه در پی اجرایی نشدن قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی

خبرگزاری هرانا – نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از ارجاع شکایت مربوط به مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی با موافقت کمیسیون متبوعش به قوه‌قضاییه خبر داد وگفت: پیگیر چرایی اجرا نشدن قانون مصوب مجلس در خصوص مربیان پیش‌دبستانی هستیم.

به گزارش هرانا، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از اجرایی نشدن قانون مصوب مجلس در خصوص استخدام مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی٬ گفت: در پی بی‌توجهی دولت به این قانون و ضرورت برگزاری آزمون برای استخدام این افراد٬ شکایت مربیان پیش‌دبستانی به قوه قضاییه ارجاع شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: عدم تکمین دولت و وزیر آموزش و پرورش به قانون مصوب مجلس به بهانه نبود ردیف استخدامی مشخص در خصوص مربیان پیش دبستانی باعث شد کمیسیون آموزش مجلس با ارجاع پرونده شکایت این افراد به قوه قضاییه موافقت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه طبق قانون مصوب مجلس٬ دولت باید تا تاریخ ۱۷ مهر ۹۳ یعنی پایان مهلت دوساله خود، آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی را برگزار می‌کرد٬ تصریح کرد: بی‌توجهی به متن صریح قانون مجلس را وادار به استفاده از ابزارهای قانونی خود همچون استفاده از ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر اینکه مربیان پیش دبستانی که عمر خود را در خدمت آموزش و پرورش و خدمت به دانش‌آموزان بوده‌اند حال نباید بلاتکلیفی باشند٬ گفت: مجلس پیگیر قانون مصوب خود بوده و تا حد توان به اجرای قانون مذکور پافشاری خواهد کرد.

گفتنی است در ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس آمده است؛ هرگاه حداقل ده‌نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون­‌ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولان دستگاههای زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد.

کمیسیون حداکثر ظرف ده‌روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

تبصره ۱- چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی نمایند.

تبصره ۲- درصورتی که مجلس در مورد رئیس‌جمهور یا هریک از وزیران سه نوبت ‌رأی به وارد بودن گزارش بدهد طرح استیضاح درصورت رعایت مفاد اصل هشتاد و نهم (۸۹) قانون اساسی در دستورکار مجلس قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید