خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ ساعت ۱۴:۰۳:۵۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  محیط زیست دریای خزر در حال نابودی است

محیط زیست دریای خزر در حال نابودی است

خبرگزاری هرانا – نماینده شهرستان‌های بندرترکمن، بندرگز، کردکوی و گمیشان در مجلس با بیان اینکه محیط زیست دریای خزر در حال نابودی است، گفت: تا مرز بین دو استان گلستان و مازندران مشخص نگردد چنین مسائل و مشکلات مثل آتش سوزی جزیره آشوراده بیش از این نیز بوجود خواهد آمد.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، وی با بیان اینکه محیط زیست دریای خزر در حال نابودی است، افزود: فقدان برنامه ریزی باعث شده متولی‌ها مشخص نباشد.

وی با خطاب قرار دادن مجریان کشور گفت: عدم برنامه ریزی و مشخص نبودن حد مرزی استان گلستان با استانهای همجوار باعث شده که سرمایه گزاران از استان باپتانسیل گلستان فراری شوند.

نظری مهر تصریح کرد: عدم برنامه ریزی ریشه تمام مشکلات ما است و باعث شده بسیاری از طرح‌های بالقوه به بالفعل تبدیل نشده و در استانهای دیگر اجرایی شوند.

مرجان نازقلچی افزود: نیاز هست که در جزیره آشوراده تجهیزات ویژه‌ای جهت مقابله با حوادث غیرمترقبه داشته باشیم.

وی اظهار کرد: طبق گزارشی که بدستم رسید این آتش سوزی باعث تخریب علفزار‌ها شد و متاسفانه شاهد اجساد برخی حیوانات مثل گراز، خرگوش، مار، قرقاول و برخی پرندگان آبزی بودیم.

فرماندار شهرستان ترکمن در ادامه گفت: طی جلسه‌ای که با استاندار گلستان داشتیم از ایشان خواستیم که در ابتدای امر متولی و مدیریت جزیره آشوراده را مشخص کنند تا این جزیره بیش از این آسیب نبیند.

نازقلچی برقراری گشت‌های هوایی و دریایی، امکان لوله کشی از آب دریا به جزیره، تجهیز نهادهای موجود در جزیره آشوراده، تجهیز امکانات اطفاء حریق در جزیره و آموزش پرسنل موجود را از جمله پیشنهادات برای پیشگیری اینگونه حوادث در جزیره آشوراده خواند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید