خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۳, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۰۱ ساعت ۱۷:۱۴:۰۰

    خانه  > کارگران  >  ادامه ممانعت کارفرما از ورود صدها کارگر نورد و لوله صفا به کارخانه

ادامه ممانعت کارفرما از ورود صدها کارگر نورد و لوله صفا به کارخانه

خبرگزاری هرانا – اعتراض صنفی نزدیک به هزار و ۱۰۰ کارگر نورد و لوله صفا (واقع در شهرستان ساوه) در اعتراض به تعویق سه ماهه حقوق به پنجمین روز متوالی وارد شد.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، کارفرما در پی تشدید اعتراضات صنفی کارگران اعتصابی نورد و لوله صفا که از ابتدای تیرماه امسال حقوق نگرفته‌اند از روز سه شنبه (۲۹ مهر) از ورود آنان به کارخانه ممانعت کرده است. بر اساس این گزارش، وعده‌هایی مبنی بر پرداخت یک ماه از حقوق عقب افتاده کارگران در اوایل هفته آینده به آنان داده شده است.

یکی از کارگران در این باره به ایلنا گفت: مشخص نیست کارخانه چند روز تعطیل است و ما به دلیل نداشتن نهاد صنفی نمی‌توانیم از برنامه کارگران متحصن مطلع شویم. کارفرما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد کارگران نهاد صنفی تشکیل دهند اما با این حال مسئولیت نبود نهاد صنفی در کارخانه‌ای که هزار و ۱۰۰ کارگر دارد بر عهده رئیس اداره کار شهرستان ساوه است و او کوتاهی کرده است. این کارگر معترض افزود: قرار شده است کارگران روز شنبه هفته آینده به کارخانه مراجعه کنند. اگر کارفرما در پرداخت بخشی از حقوق کارگران خلف وعده کند، ناچاریم به اعتراضات صنفی خود تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید