خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ ساعت ۱۲:۵۶:۰۸

    خانه  > کارگران  >  افزایش حوادث مرگبار کار در تهران

افزایش حوادث مرگبار کار در تهران

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها و آمار‌ها نشان می‌دهد که در سال جاری حدود ۳۰۰ شهروند بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش هرانا به نقل از مهر؛ بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی، در سال ۹۲ یک هزار و ۹۹۴ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با سال قبل از آنکه تعداد تلفات حوادث کار یک هزار و ۷۹۶ نفر بود، ۱۱ درصد افزایش یافته است. ‌استان‌های تهران با ۴۸۸، خراسان رضوی با ۱۵۴ و اصفهان با ۱۳۲ فوتی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشته‌اند. و در دو ماهه ابتدایی سال ۹۳ هم ۲۸۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند که آمار تلفات حوادث کار طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵/۷ درصد بیشتر شده است.

حالا پزشکی قانونی تهران اعلام کرده است تا پایان مهر ماه امسال ۲۹۷ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است. این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته تعداد موارد فوت ناشی از حادثه کار ۲۸۲ مورد گزارش شده بود که این رقم رشد ۵. ۳ درصدی را در سال جاری نشان می‌دهد.

بر طبق این گزارش از کل فوت شدگان حوادث کار در ۷ ماهه امسال ۲۹۴ نفر مرد و ۳ نفر زن بوده‌اند. همچنین در مهر ماه امسال نیز تعداد فوت شدگان این حوادث با ۴۱. ۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ نفر اعلام شده است.

به گزارش مهر، طبق قوانین موجود حوادث ناشی از کار با دو ویژگی مشخص می‌شوند: حوادثی که در حین انجام وظیفه رخ می‌دهند و حوادثی که به سبب انجام وظیفه رخ می‌دهند. با بررسی آمارهای منتشر شده در سال‌های اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم‌ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور هستند که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می‌تواند بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید