خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۲۳ ساعت ۱۸:۲۱:۲۳

    خانه  > زندانیان  >  قتل یک معتاد توسط مسوولین در راه انتقال به کمپ ترک اعتیاد

قتل یک معتاد توسط مسوولین در راه انتقال به کمپ ترک اعتیاد

خبرگزاری هرانا – سه مسئول کمپ ترک اعتیاد که در راه انتقال مرد معتاد به کمپ او را به قتل رسانده بودند، به اتهام ضرب و شتم و قتل غیرعمد او به سه سال حبس و پرداخت دیه محکوم شدند. مسئولیت قانونی این قبیل کمپ ها با سازمان بهزیستی کشور است.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، رسیدگی به این پرونده همزمان با انتقال پیکر مرد معتادی به بیمارستانی در شهریار در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران در ادامه متوجه شدند مرد جوان در راه انتقال به کمپ اعتیاد مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.

با تکمیل تحقیقات پرونده برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهمان صبح دیروز در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری و به ریاست قاضی اصغرزاده پای میز محاکمه قرار گرفتند.

در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده مهدی، ابوالفضل و سعید متهم هستند در تاریخ ۱۴ تیرماه سال ۹۰ مرد جوانی را به نام میثم در مسیر کمپ ترک اعتیاد به قتل رساندند. با توجه به شواهد موجود برای مته‌مان درخواست مجازات قانونی را دارم.

در ادامه مادر و خواهر مقتول برای عاملین جنایت درخواست قصاص کردند.

مادر مقتول در شکایتش گفت: میثم یک بار برای ترک اعتیاد به کمپ رفت اما از آنجا گریخت. مسئولان کمپ از ما خواستند هر وقت او به خانه بازگشت موضوع را به آن‌ها اطلاع دهیم تا دوباره او را به کمپ بازگردانند.

روز حادثه میثم برای برداشتن تلفن همراهش به خانه آمد که ما موضوع را به کمپ اطلاع دادیم. سه متهم پرونده نیز خود را به خانه ما رسانده و میثم را به کمپ بازگرداندند. وقتی ما به دنبال آن‌ها به کمپ ترک اعتیاد رفتیم متوجه شدیم در طول مسیر این سه نفر میثم را مورد شکنجه قرار داده و او را به قتل رساندند.

در ادامه رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به مهدی از او خواست به دفاع از خود بپردازد که متهم با رد اتهامش گفت: روز حادثه من مقتول را کتک نزدم و او فرمان ماشین را گرفته بود تا ما حرکت نکنیم. سعید با چوب چند ضربه به او زد که نمی‌دانم این ضربات به سر او اصابت کرده یا نه.

سپس ابوالفضل در جایگاه قرار گرفت که او نیز با رد اتهامش اظهار داشت: سعید میثم را به زیر صندلی خودرو برده بود و احتمال می‌دهم وقتی می‌خواستیم او را سوار ماشین کنیم سرش به جایی برخورد کرده است.

سعید آخرین متهمی بود که در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: من با چوب فقط چند ضربه به دستان مقتول زدم و نمی‌دانستم این ضربات باعث مرگ می‌شود. پس از اینکه متوجه مرگ میثم شدم از ترس فرار کردم.

پس از آخرین دفاعیات متهمان قضات برای تصمیم گیری وارد شور شده و اقدام مته‌مان را قتل غیرعمد تشخیص داده و آن‌ها را به سه سال زندان و پرداخت دیه محکوم کردند.

لازم به توضیح است مسئولیت قانونی کمپ های ترک اعتیاد در کشور با سازمان بهزیستی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید