خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  معاون فرهنگی قوه قضائیه زنان زندانی را شایسته حجاب چادر ندانست / توصیه به پوشش مانتو و مقنعه

معاون فرهنگی قوه قضائیه زنان زندانی را شایسته حجاب چادر ندانست / توصیه به پوشش مانتو و مقنعه

خبرگزاری هرانا-  حجت الاسلام هادی صادقی٬ معاون فرهنگی قوه قضائیه از چادر به عنوان پوشش برتر نام برد و اظهار کرد ما باید حجاب برتر را با زمینه مثبت بیشتری نشان دهیم . چادر نباید با زمینه های منفی مثل مواد مخدر، جرم ، جنایت و فقر وصل شود .

به گزارش هرانا به نقل از میزان، حجت الاسلام هادی صادقی بیان کرد: چادر پوششی مناسب برای بانوان است اما درباره چگونگی تبلیغ  این پوشش برتر در رسانه ها باید ملاحظات چند گانه ای داشته باشیم. فیلم‌هایی در تلویزیون ساخته می‌شود که حجاب برتر را به اقشار پایین‌تر جامعه نسبت می دهد و اقشار بالادستی جامعه کمتر با حجاب برتر در معرض نمایش قرار می گیرند و این یک تبلیغ منفی است.

وی گفت: باید واقعیت جامعه رانشان دهیم که حجاب برتر در اقشار بالا دست اجتماعی هم وجود دارد؛ یعنی استفاده از چادر مخصوص قشر خاصی نیست .

معاون فرهنگی قوه قضاییه در خصوص حجاب برتر افزود: چادر اگر به عنوان لباس فرم زنان زندانی استفاده شود یک ضد تبلیغ است ؛زیرا در این صورت ممکن است کسی که محکوم شده یا در معرض محکومیت است با حجاب برتر نشان داده شود در حالی که برخی از آنان اهل حجاب نیستند.

صادقی اضافه کرد: چنین حالتی است که جنبه ضد تبلیغی دارد ؛چرا که در این حالت حجاب برتر را به سمت وسوی پیام های نامستقیم همچون محکومیت برده ایم و چهره‌ای غیرواقعی از زنان متخلف را با حجاب برتر نشان می دهیم .

وی درادامه بیان کرد: زنان زندانی باید با حجاب ساده تری مانند مانتو و مقنعه به دادگاه بیایند یعنی نباید چادر به لباس مخصوص زندانی تبدیل شودو به صورت لباس فرم زنان در زندان ها درآید.

معاون فرهنگی قوه قضاییه همچنین گفت: ما باید حجاب برتر را با زمینه مثبت بیشتری نشان دهیم . چادر نباید با زمینه های منفی مثل مواد مخدر، جرم ، جنایت و فقر وصل شود . حجاب برتر در زمینه مثبت مثل لباس فرم زنان نیروی انتظامی موردی ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید