خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۰۹ ساعت ۱۹:۱۷:۴۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  اورژانسی شدن حدود ۴۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

اورژانسی شدن حدود ۴۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

خبرگزاری هرانا – مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت: ۳۹۲ نفر بیمار قلبی و تنفسی که تعدادی ازآنان روز گذشته بخاطر آلودگی هوای شهر از اورژانس تهران خدمات درمانی دریافت کردند.

بنا به گزارش هرانا، «حسن عباسی» روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بیماران قلبی و تنفسی در شهر تهران افزایش یافته بطوری در روز جمعه (۵ دی ماه) ۳۶۴ فرد مبتلا به بیماری‌های قلبی و تنفسی از خدمات درمانی مرکز اورژانس تهران بهره‌مند شدند که این تعداد در روز گذشته (دوشنبه) به ۳۹۲ نفر رسید.

وی از افزایش حدود پنج درصدی ماموریت‌های این مرکز طی روز گذشته نسبت به روز قبل از آن با توجه به بروز پدیده آلودگی هوا در شهر تهران خبر داد.

وی اظهار کرد: مرکز اورژانس تهران یک هزار و ۳۷۲ ماموریت را در روز شنبه هفته جاری انجام داد که این تعداد در روز گذشته به یک هزار و ۴۳۴ ماموریت افزایش یافته است.

عباسی در خصوص گسترش خدمات و مراکز امدادی اورژانس در سطح شهر تهران نیز گفت: در صورت تصویب کمیته اضطرار آلودگی استان تهران، آمبولانس‌های مرکز اورژانس با هدف خدمت رسانی بیشتر به شهروندان در میادین و معابر اصلی و پرتردد شهر مستقر خواهد شد.

وی به شهروندان تهرانی به خصوص افراد سالخورده، خانم‌های باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد ضمن پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری درون شهری، در صورت ضرورت برای تردد در سطح شهر، از ماسک استفاده کنند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران همچنین با اشاره به اینکه مزایای مصرف لبنیات در مواقع بروز آلودگی هوا، افزود: مصرف لبنیات نقش بسیار مهمی در دفع سموم اضافی بدن به ویژه برای گروه‌های خاص شامل زنان باردار، کودکان و سالخوردگان دارد.

عباسی افزود: شهروندان در صورت بروز هر گونه مشکل و نیاز به خدمات درمانی مرکز اورژانس، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۵ گزارش کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید