خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یک مقام ارشد وزارت ارشاد: درباره برخی نویسندگان حساسیت وجود دارد

یک مقام ارشد وزارت ارشاد: درباره برخی نویسندگان حساسیت وجود دارد

خبرگزاری هرانا – یک مقام ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران تأیید کرده که لیستی از نویسندگان وجود دارد که «روی نام آن‌ها حساسیت وجود دارد.»

به گزارش هرانا، این گفته‌ها را علی شجاعی‌صائین، رئیس‌ دفتر کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در گفت‌وگویی با روزنامه شرق که روز شنبه ۱۲ مهر چاپ شده، بیان کرده است.

خبرنگار روزنامه شرق درباره «فهرست سیاه نویسندگان ممنوع‌القلم» سؤال کرده و شجاعی صائین هم گفته است: «به ‌صراحت می‌توانم بگویم محور اصلی برای اظهارنظر و مجوز، متن کتاب است و اگر کتابی مجوز نگرفته باشد مشکل در متن آن کتاب است. موارد خاصی هم هست که ممکن است روی برخی از اسامی حساسیت‌هایی باشد که طبیعتاً بحث و گفت‌وگو می‌کنیم تا این مشکلات نباشد.»

اسفندماه سال گذشته نیز علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران تأیید کرد که در دولت پیشین، عده‌ای از نویسندگان ممنوع‌القلم بوده‌اند و آثار آن‌ها منتشر نمی‌شده است. در عین حال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که با وزیر اطلاعات توافق کرده‌اند که نویسنده‌ای در ایران ممنوع‌القلم نباشد.

پیش از این، حسن روحانی، رییس جمهور ایران در گزارش ۱۰۰ روزه‌اش از وجود فهرستی از نویسندگان ممنوع‌القلم خبر داده بود. او وعده داده بود که نویسندگان ممنوع‌القلم را به نویسندگان «صریح‌القلم» بدل کند.

چندی پیش نیز علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه دیدار با اعضای اتاق بازرگانی، از توافق با سید محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی درباره نویسندگان ممنوع‌القلم خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید