خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۳, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۰۳ ساعت ۱۸:۱۲:۱۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مراجعه دسته‌جمعی خانواده دراویش زندانی به دفتر محسنی اژه‌ای: وقت ملاقات ایشان تا دو سال پر است

مراجعه دسته‌جمعی خانواده دراویش زندانی به دفتر محسنی اژه‌ای: وقت ملاقات ایشان تا دو سال پر است

خبرگزاری هرانا – خانواده‌های دراویش زندانی با همراهی جمعی از سایر دراویش با مراجعه به دفتر محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخن گوی قوه قضاییه خواستار دیدار با وی شدند.خانواده‌های دراویش زندانی به رئیس دفتر آقای اژه‌ای گفتند ما فقط آمدیم که از آقای اژه‌ای بخواهیم که راه درست اعتراضی را به ما نشان دهند که ما در مدت این ۱۰ سال نرفته باشیم.

به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور، به دنبال نادرست خوانده شدن راه اعتراضی دراویش در سخنان اژه‌ای، سخن گو و معاون اول قوه قضائیه، در کنفرانس خبری پیرامون تجمعات اعتراضی اخیر، صبح امروز خانواده‌های زندانی، به همراه جمع دیگری از دراویش با حضور در دفتر وی، خواستار ملاقات با این مقام مسئول شدند اما رئیس دفتر معاون اول قوه قضائیه، از عدم حضور آقای اژه‌ای و پر بودن وقت ملاقات مردمی تا دو سال آینده خبر داد.

خانواده‌های دراویش زندانی نیز در پاسخ به رئیس دفتر آقای اژه‌ای گفتند ما فقط آمدیم که از آقای اژه‌ای بخواهیم که راه درست اعتراضی را به ما نشان دهند که ما در مدت این ۱۰ سال نرفته باشیم.

این افراد با ارائه گزارشی از موارد نقض حقوق دراویش در طول ۱۰ سال گذشته اعلام کردند بار‌ها به مسئولین نامه نوشتیم اما هیچ پاسخی دریافت نشد، پرونده‌هایی که دراویش در آن شاکی بودند به جایی نرسیده و امروز وکلای ما در حالی چهارمین سال حبس خود را می‌گذرانند که هنوز حکم آن‌ها قطعی نشده است.

همچنین با انتقاد از اینکه دومین مقام قضایی کشور تعداد بازداشتی‌های دراویش را غیر واقع بیان کرده، گفتند: این خود دلیلی بر این است که ما در این کشور اصلا دیده نمی‌شویم، ما به همین موضوع اعتراض داریم و طبق اصل ۲۷ قانون اساسی تجمع مسالمت آمیز ما نادرست و غیرقانونی نبوده است.

در پایان، رئیس دفتر معاون اول قوه قضاییه، قول داد صحبت‌های خانواده‌های دراویش و گزارش آن‌ها را به آقای اژه‌ای منتقل و منعکس کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید