خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  نجات یک جوان اعدامی با وساطت امام جمعه آزاد شهر

نجات یک جوان اعدامی با وساطت امام جمعه آزاد شهر

خبرگزاری هرانا – در پی سفریک روزه مولوی محمد حسین گرگیج امام جمعه آزادشهر به شهرستان هیرمند استان سیستان و بلوچستان، موفق شدند با وساطت خود جان یک جوان دیگر محکوم به اعدام را نجات دهند و رضایت اولیای مقتول را جلب نمایند. 

بنا به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در درگیری که سال ۸۳ در شهرستان سرخس بین دو جوان از طایفه قلجایی (مقتول) و سارانی (قاتل) اتفاق افتاده و سبب دریافت حکم قصاص برای جوان قاتل شده بود پس از گذشت ۱۰ سال، و نزدیک شدن به مرحله اجرای حکم قصاص و اعدام، مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش توانست رضایت اولیای مقتول را بدون اخذ دیه جلب کند و جوان محکوم به اعدام را نجات دهد.

گفتنی است اولیای مقتول علت گذشت وعفو خود را رضایت خداوند متعال و وساطت مستقیم مولوی گرگیج عنوان کرده‌اند.

مولوی گرگیج ضمن ابراز قدردانی فراوان از این امر خداپسندانه بر لزوم عفو و بخشش در فرهنگ اسلامی تأکید بسیار کردند. طبق قوانین جاری در محاکم ایران، فرد قاتل بدون درجه بندی قتل در مقابل مقتول قصاص می‌شود. اما در صورت رضایت اولیای دم حکم قصاص ملغی و فرد آزاد می‌گردد.

لازم به یادآوری است امام جمعه اهل سنت آزادشهر طی ۳۵سال خدمت در استان گلستان تا کنون موفق شده بیش از ۳۰نفر محکوم به اعدام را از سراسر کشور اعم از شیعه و سنی و همه اقوام با وساطت خود از چوبه دار پایین بکشد و رضایت خانواده‌های مقتول را بگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید