خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران ایران‌صدرا در ارومیه ۹ ماه حقوق طلبکار‌اند

کارگران ایران‌صدرا در ارومیه ۹ ماه حقوق طلبکار‌اند

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران بیکار شده پروژه «پل میان گذر» دریاچه ارومیه که زیر نظر شرکت «صنایع دریایی ایران صدرا» فعالیت دارند، با امضا، طوماری از پرداخت نشدن حدود ۹ ماه حقوق معوقه خود خبر می‌دهند.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، این نامه که به امضای حدود ۳۰ کارگر پروژه پل میان گذر دریاچه ارومیه رسیده است، به رعایت نشدن حداقل حقوق صنفی کارگران از سوی شرکت پیمانکاری صنایع دریایی «صدرا» اشاره شده و در آن آمده است: از آبان ماه سال گذشته که شرکت صدرا فعالیت خود در دریاچه ارومیه محدود کرد ما کارگران شاغل در این پروژه هنوز نتوانسته‌ایم مطالبات معوقه خودرا از پیمانکار شرکت صنایع دریایی ایران صدرا وصول کنیم.

کارگران بیکار شده پل می‌انگذر ارومیه در طومار خود با اشاره به اینکه شرکت صدرا به بهانه مشکلات مالی از ۹ ماه گذشته وضعیت شغلی آن‌ها را بلاتکلیف کرده است، افزوده‌اند: از سال ۸۲ که شرکت صنایع دریایی ایران صدرا فعالیت خود را در پروژه پل می‌ان‌گذر ارومیه آغاز کرد، ۴۰۰ کارگر مشغول به کار شدند اما تا امروز تعداد کارگران شاغل در این پروژه به ۳۰ نفر کاهش یافته است.

به گفته امضاء کنند گان، با وجود آنکه شرکت صنایع دریایی صدرابا شکایت کارگران به ادراه کل تعاون کار ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی با رای هیئت تشخیص وحل اختلاف مکلف به پرداخت مطالبات قانونی کارگران خود شد اما شرکت صنایع دریایی (ایران صدرا) در اجرای این رای تمکین نمی‌کند.

کارگران بیکار شده پروژه پل میانگذر ارومیه درادامه نامه به مسئولان این شهر از عملکردشرکت صدرا در پرداخت مطالبات کارگران این پروژه انتقاد کرده وآورده‌اند: بهانه شرکت دریایی صدرا در پرداخت نشدن معوقات مالی این تعداد کارگر، کمبود منابع مالی و عدم پرداخت صورت وضعیت‌های مالی شرکت از جانب طرف قرار داد خود عنوان می‌شود.

در بخش پایانی این نامه امضاء کنندگان تصریح کردند: به دلیل اتمام پروژه بزودی کارگاههای مستقردراطراف پل میان‌گذر دریاچه ارومیه توسط مسئولین صنایع دریایی (ایران صدرا) جمع آوری می‌شود کارگران نگرانند با جمع آوری تجهیزات کارگاهی ایران صدرا درپروژه پل میانگذر ارومیه دستشان کوتاه شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید