خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۲۳ ساعت ۱۲:۲۶:۰۹

    خانه  > زندانیان  >  اعلام اعتصاب غذای وکیل زندانی مسعود شمس‌نژاد

اعلام اعتصاب غذای وکیل زندانی مسعود شمس‌نژاد

خبرگزاری هرانا – مسعود شمس‌نژاد وکیل و حقوق‌دان کرد که هم اکنون در بند کارگران زندان ارومیه بسر می‌برد از ۵ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این وکیل دادگستری از روز سه‌شنبه ۱۸ آذر ماه در بند کارگران زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زده است.

مسعود شمس‌نژاد دلایل اعتصاب غذای خود را عدم موافقت با مرخصی درمانی‌اش، عدم رعایت قانون تفکیک جرایم و… عنوان کرده است.

گفتنی است، وی پیش از بازداشت وکیل پرونده‌های زندانیان سیاسی کرد همچون برادران افشاری، حسین خضری و حبیب گلپری‌پور بوده و در طی بازداشت سال ۱۳۹۱ به همین دلیل بازداشت و با اتهام همکاری با موکلین خود رو برو و پروانه وکالتش باطل شد.

مسعود شمس‌نژاد همچنین در انتخابات مجلس سال ۹۰ کاندید شده بود که با رد صلاحیت از سوی شورای نگهبان موفق به شرکت در این انتخابات نشد.

وی در ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۲، به اتهام عضویت در گروه‌های معارض نظام (احزاب کُرد مخالف حکومت) بازداشت و به بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات ارومیه و پس از مدتی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. وی در ۲۲ خرداد‌ماه‌‌‌ همان سال، با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان آزاد شد.

مسعود شمس‌نژاد به دو اتهام تبلیغ علیه نظام، از طریق مصاحبه با رسانه‌های کُردزبان خارج از کشور، انتشار مطالب و اخبار کذب و اتهام عضویت در گروه‌های معارض متهم شد. این وکیل دادگستری در ‌‌‌نهایت در ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۲، در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخ‌لو، به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۴ ماه حبس محکوم شد و برای اتهام عضویت در گروه‌های معارض نظام مورد منع تعقیب قرار گرفت. این حکم شهریورماه ۱۳۹۲، در شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی عینا تایید و قطعی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید