خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ساعت ۶:۱۹:۳۷

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک جوان در خاش با گلوله مستقیم نیروی انتظامی

کشته شدن یک جوان در خاش با گلوله مستقیم نیروی انتظامی

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه شلیک مستقیم نیروی انتظامی به ناحیه سر یک جوان در خاش باعث مرگ وی شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد ریگی معروف به فرامرز روز چهارشنبه ۲۸ آبان در حال انجام کارهای روزمره در یکی از خیابان‌های شهر خاش مورد شلیک مستقیم ماموران گشت نیروی انتظامی کلانتری ۱۱ قرار گرفت که در اثر اصابت گلوله در ناحیه سر در دم جان سپرد.

برخی گزارشات ماموران نیروی انتظامی می‌گوید راننده خودرو به فرمان ایست توجه نکرده است اما همراهان «محمد ریگی» به عنوان شاهدان عینی این موضوع را رد می‌کنند. این درحالی است که مامور شلیک کننده بازداشت و قرار است در دادگاه نظامی مورد محاکمه قرار گیرد.

یکی از نزدیکان مقتول به گزارشگر هرانا گفت: «محمد ریگی سرباز سپاه بود و در روستایی در ۵ کیلومتری خاش خدمت می‌کرد و برای مرخصی به خاش آمده بود. وی بعد از بازگشت از تعمیرگاه اتومبیل به همراه دوتن از دوستانش عازم منزل بود که گشت کلانتری به وی ایست می‌دهد. پس از توقف هنگامی که شیشه اتومبیل را پایین می‌کشید یکی از ماموران اقدام به شلیک می‌کند.»

وی در ادامه گفت: «ما از طریق مراجع قضایی پیگیری کرده‌ایم و مامور فرمانده گفته که دستور شلیک نداده است. ولی در برخی گزارش‌ها نوشته شده که محمد ریگی به ایست پلیس بی‌توجهی کرده در حالی که زمان شلیک ماشین کاملا متوقف بوده و مامور خاطی نیز بازداشت شده است.»

گفتنی است از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۱۲ شهروند بلوچ بدون اخطار قبلی توسط ماموران نیروی انتظامی مورد اثابت گلوله قرار گرفته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید