خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  شرایط نامناسب یک زندانی سیاسی در برازجان

شرایط نامناسب یک زندانی سیاسی در برازجان

خبرگزاری هرانا – محمدرضا سیف‌زاده پزشکان که از مهر ماه سال گذشته در زندان برازجان در تبعید بسر می‌برد در شرایط نامناسبی بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدرضا سیف‌زاده پزشکان که اوایل مهر ماه سال ۹۲ از زندان اوین به زندان برازجان تبعید شد، اکنون در میان جرایم عمومی این زندان و در شرایط سختی بسر می‌برد.

یکی از نزدیکان این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: «محمد سیف‌زاده از کمترین شرایط زیستی نیز محروم است. خانواده وی در تهران زندگی می‌کنند و از یک سال و خرده‌ای پیش که به زندان برازجان تبعید شده، ثنا دختر خردسال و تنها فرزندش حتی یکبار هم امکان ملاقات با وی را پیدا نکرده است.»

وی همچنین ادامه داد: «بین تهران و برازجان نزدیک ۱۲۰۰ کیلو‌تر فاصله است و خانواده‌ها فارغ از اینکه از کدام شهر برای ملاقات آمده باشند بیشتر از ۲۰ دقیقه اجازه صحبت از پشت شیشه و با آیفون را پیدا نمی‌کنند.»

وی در تاریخ یک خردادماه ۱۳۹۰ به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق و تماس با سایتهای خبری خارج از کشور بازداشت و در تاریخ ۲۶شهریور‌‌‌‌ همان سال به قید وثیقه از زندان آزاد می‌شود.

پس از آزادی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از سوی قاضی پیرعباس به ده سال حبس در تبعید محکوم می‌شود که در شهریور ماه ۱۳۹۲ به منظور سپری کردن ادامهٔ حکم خود از بند ۳۵۰ منتقل و به دلیل عدم پرداخت هزینهٔ انتقال به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می‌شود.

محمدرضا سیف‌زاده پزشکان از زندانیان سیاسی دهه شصت است که مدت ۴ سال را از ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۵ در زندان گذرانده بود، وی ۴۳ ساله و دارای یک دختر ۱۴ ساله است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید