خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ ساعت ۲۱:۳۷:۰۰

    خانه  > زندانیان  >  موافقت پزشکی قانونی با انتقال حمید بابایی به بیمارستان

موافقت پزشکی قانونی با انتقال حمید بابایی به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – پس از ۶ ماه پزشکی قانونی مستقر در زندان اوین با اعزام حمید بابایی به مراکز درمانی خارج از زندان جهت مداوا موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمید بابایی دانشجوی دکترای فایننس دانشگاه لیژ بلژیک است که مردادماه سال گذشته در پی بازگشت به ایران بازداشت و به ده سال زندان (۶ سال تعزیری و ۴ سال تعلیقی) محکوم شد و از آن زمان در زندان اوین به سر می‌برد.

طی روز جاری پزشکی قانونی مستقر در زندان اوین پس از ۶ ماه از تاریخ درخواست، موافقت کردند که حمید بابایی برای انجام معالجات ضروری به مراکز پزشکی خارج از زندان منتقل شود.

وی که از اردیبهشت ماه درخواست انجام مراحل درمانی جراحی دندان و مشکلات معده خود را به مسئولان زندان داده بود در صورت موافقت دادستان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل خواهد شد.

گفتنی است، وی در اول اردیبهشت ماه سال جاری بکبار دچار بیهوشی و تشنج شد و به بهداری زندان منتقل گردید.
حمید بابایی پس از بازداشت در روز ۲۲ مردادماه سال ۹۲، ۳۵ روز را در سلول‌های انفرادی بندهای ۲۴۰ و ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی و اعمال فشار قرار گرفت.

روز ۳۰ آذرماه، در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتى و در دادگاهی ۱۰ دقیقه‌ای، بدون وکیل انتخابی و در سکوت وکیل تسخیری‌اش، به اتهام «جاسوسی و ارتباط با دول متخاصم» به ۶ سال حبس تعزیرى و ۴ سال حبس تعلیقى محکوم شد.

حمید بابایی هم اکنون در بند قرنطینه زندان اوین نگهداری می‌شود. زندانیان این بند از محدودیت بیشتری نسبت به بندهای دیگر برخوردارند و حتی از دسترسی به فروشگاه و آشپزخانه برای پخت غذا نیز محروم می‌باشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید