خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳, 22nd of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۱ ساعت ۰:۳۵:۵۷

    خانه  > زنان  >  محکومیت غنچه قوامی به یک سال حبس تعزیری

محکومیت غنچه قوامی به یک سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – غنچه قوامی پس از چهار ماه بازداشت موقت، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه، خانم قوامی که از بازداشت شدگان روز مسابقه والیبال ایران و ایتالیا در روز سی‌ام خرداد بوده و از نهم تیرماه تاکنون بی‌وقفه در بازداشت است، حالا سه هفته پس از برگزاری جلسه محاکمه‌اش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این در حالی است که ماده ۲۱۲ آیین دادرسی کیفری، پس از پایان دادرسی، برای صدور رای تنها یک هفته به قاضی مهلت داده است.

علیزاده طباطبایی وکیل وی در گفت‌و‌گو با ایلنا این خبر را تایید کرده اما در عین حال گفته است که دادگاه هنوز حکم را به طور رسمی به وی ابلاغ نکرده ولی رئیس دادگاه حکم را به وی نشان داده است.

وکیل غنچه قوامی که غیر از جلسه دادگاه هیچ‌گاه اجازه نیافته با موکلش ملاقات و گفت‌و‌گو کند، این احتمال را مطرح کرده که دادگاه طبق مواد ۳۷ و ۳۸ قانون مجازات اسلامی دادگاه می‌تواند تخفیف قائل شود.

خانم قوامی که روز سی‌ام خردادماه گذشته برای تماشای بازی والیبال ایران و ایتالیا در مقابل ورزشگاه آزادی حضور یافته بود، به همراه جمع دیگری از زنان دستگیر و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد.

او که همانند بقیه زنان متقاضی حضور در سالن مسابقات والیبال، در‌‌ همان روز با اخذ تعهد و توقیف وسایل شخصی‌اش آزاد شده بود، وقتی در روز ۹ تیر برای پس گرفتن لوازم شخصی‌اش به بازداشتگاه وزرا مراجعه کرد، بار دیگر بازداشت و به یکی از بندهای امنیت زندان اوین منتقل شد.

ماموران در‌‌ همان روز منزل این دختر ۲۵ ساله را نیز تفتیش کردند و او از آن زمان تا امروز همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

سخنگوی قوه قضاییه چندی پیش ادعا کرد که پرونده خانم قوامی ربطی به موضوع ورزش ندارد، هر چند که در یک نقطه مربوط به این امر صورت گرفته باشد.

وکیل غنچه قوامی اما تصریح کرده که اتهام وی «تبلیغ علیه نظام» است و موضوع پرونده‌اش نیز به تلاش وی برای حضور در ورزشگاه مسابقات والیبال مربوط است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید