خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بی‌توجهی نسبت به مشکلات جسمی محمد امین آگوشی

بی‌توجهی نسبت به مشکلات جسمی محمد امین آگوشی

خبرگزاری هرانا – محمدامین آگوشی که از مشکلات دندان و مشکلات دیگر جسمی رنج می‌برد از امکانات درمانی یا مرخصی استعلاجی محروم است و از بند ممنوع الخروج شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد امین آگوشی معلم بازنشسته ۵۴ ساله و اهل پیرانشهر که هم‌اکنون در زندان مرکزی زاهدان بسر می‌برد با وجود اینکه از مشکلات عدیده جسمی رنج می‌برد از امکانات درمانی محروم است.

یکی از نزدیکان وی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «محمدامین آگوشی از مشکلات دندان رنج می‌برد و نیاز به دندانپزشک دارد، همچنین به بیماری نامعلومی مبتلا شده که باعث بروز سرگیجه، حالت تهوع و گلودرد در وی شده و با اینکه به پزشک نیاز مبرم دارد حتی اجازه خروج از بند را هم به وی نمی‌دهند.»

این منبع در خصوص دلیل ممنوع الخروجی محمدامین آگوشی گفت: «وی روز عید فطر هنگام نماز چند دقیقه‌ای در خصوص غیر قانونی بودن ضرب و شتم و شکنجه از سوی زندانبانان سخن گفته است و همین موضوع باعث شده تا مسئولین از دستش عصبانی شوند.»

محمدامین آگوشی به همراه ایرج محمدی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر به اتهام جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام در سال ۸۶ بازداشت شدند.

وی پس از تحمل بیش ۷ ماه انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و پس از برگزاری دادگاه در شعبه دوم دادگاه نظامی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) به اعدام از طریق تیرباران محکوم شد.

حکم صادره در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عینا تائید شد اما مجددا پرونده ایشان به جریان افتاده و با ارجاع به شعبه یکم دادگاه نظامی وی به همراه دو متهم دیگر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زاهدان محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید