خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  فرضیه زنجیره‌ای‌بودن اسیدپاشی‌ها تایید شد

فرضیه زنجیره‌ای‌بودن اسیدپاشی‌ها تایید شد

خبرگزاری هرانا – تحقیقات درباره اسیدپاشی‌های اصفهان در حالی ادامه دارد که نتایج به‌دست‌آمده زنجیره‌ای و سریالی‌بودن این حوادث را تایید می‌کند.

به گزارش هرانا به نقل از شرق؛ پیش از این درباره زنجیره‌ای‌بودن اسیدپاشی به‌صورت چهارزن در اصفهان تردیدهایی وجود داشت اما اکنون آزمایش‌های تخصصی ثابت کرده است حداقل سه‌مورد از این حوادث به‌هم مرتبط هستند. تشابه ظاهری این اسیدپاشی یکی از دلایل موجود است. در تمام این موارد متهم یا متهمان از ساعت هفت تا ۷: ۳۰ مرتکب جرم شده‌اند و در تمام موارد زنانی را که راننده خودرو بوده‌اند هدف قرار داده‌اند اما به‌غیراز شواهد ظاهری، مدارک دیگری نیز به‌دست‌آمده که زنجیره‌ای‌بودن این حوادث را تایید می‌کند.

بعد از وقوع اسیدپاشی‌ها نمونه اسید برجامانده روی لباس‌ها و خودرو قربانیان مورد آزمایش قرار گرفت و تایید شد اسید‌ها مشابه است. نوع و عمق جراحات ایجادشده روی زنان نیز این موضوع را تایید می‌کند. در حال حاضر پلیس فرضیه اسیدپاشی با انگیزه برخورد با بدحجابی را به‌طورکامل مردود می‌داند و تحقیقات خود را روی انتقام‌جویی از زنان و انگیزه‌های شخصی متمرکز کرده است. در این می‌ان، از چهارمظنون بازداشت‌شده یکی از آن‌ها بیش از دیگران در مظان قرار دارد اما هنوز بازجویی‌ها از او به نتیجه نرسیده و مشخص نشده است آیا عامل اسیدپاشی‌های اخیر‌‌ همان فردی است که در سال۹۰ نیز روی صورت زنی به نام «الف» اسید پاشیده بود یا خیر؟

یکی از گره‌های اصلی این است که هیچ‌کس چهره موتورسوار اسیدپاش را به‌طورکامل ندیده است. این فرد از کلاه‌کاسکت استفاده می‌کرد و از طرفی چون قربانیان را به‌طور ناگهانی مورد هجوم قرار می‌داد آن‌ها از شناسایی این مرد ناتوان هستند. شاهدان عینی حوادث نیز چهره متهم را ندیده‌اند. یکی از آن‌ها که در فروشگاه روسری کار می‌کند، به خبرنگار ما گفت: «وقتی صدای جیغ را شنیدم از مغازه بیرون دویدم، آن لحظه فقط صدای موتور را شنیدم اما چهره اسیدپاش را ندیدم.» یک راننده اتوبوس که شاهد اسیدپاشی بوده نیز گفت: «آن زن به حدی داد و فریاد می‌کرد که همه متوجه او بودند و کسی به این موضوع توجه نداشت که اسیدپاش را ببیند و مشخصات او را به‌خاطر بسپارد.»

با این وجود سرنخ‌هایی از این حوادث به‌دست‌آمده و پلیس امیدوار است به‌زودی متهم را به مردم معرفی کند. ضمن اینکه مناطق حساس و محدوده وقوع حملات تحت پوشش نیروی انتظامی درآمده است. این در حالی است که هنوز زنان اصفهانی در وحشت به‌سر می‌برند و بازار شایعات نیز داغ است به‌گونه‌ای که هرروز خبر وقوع حادثه‌ای مشابه در شهر می‌پیچد. پلیس این شایعات را پیگیری کرده و به این نتیجه رسیده که بخشی از آن‌ها به دلیل شوخی نامناسب پسران موتورسواری است که با استفاده از آب‌معدنی تظاهر به اسیدپاشی می‌کنند.

روح‌الله جمعه‌ای، رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت کشور نیز مدعی شد اخبار رسانه‌ها مبنی‌بر افزایش قربانیان اسیدپاشی در اصفهان کذب می‌باشد و گفت: «مردم و رسانه‌ها اخبار صحیح را از مراجع ذی‌صلاح دریافت کنند.»

وی ادامه داد: «رسانه‌هایی که این اخبار واهی را نشر دادند، مدعی شده بودند دیگربار دختری جوان در اصفهان مورد اسیدپاشی قرار گرفته و پس از چندساعت فوت شده که این اخبار دروغ است.» در شرایطی که تحقیقات تخصصی برای شناسایی عامل یا عاملان این حادثه ادامه دارد، مسوولان دستگاه قضایی اعلام کرده‌اند با مته‌مان برخوردی شدید خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید