خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۳۰ ساعت ۱۵:۰۵:۱۶

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت وخیم جسمی یک زندانی اهل‌سنت و عدم رسیدگی پزشکی

وضعیت وخیم جسمی یک زندانی اهل‌سنت و عدم رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – کیخسرو شرفی‌پور زندانی ۶۴ ساله اهل‌سنت زندان رجایی شهر کرج باوجود بیماری شدید با بی‌توجهی مسئولان بهداری روبرو شده.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیخسرو شرفی‌پور زندانی ۶۴ ساله سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج در وضعیت جسمی وخیمی بسر می‌برد و مسئولان زندان هیچ اقدامی برای درمان وی صورت نداده‌اند.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «کیخسرو شرفی‌پور زندانی عقیدتی سیاسی اهلسنت کرد ۱۵ روز است که نتوانسته هیچ نوع غذایی بخورد و اکنون ۳ روز است که نمی‌تواند حتی آب هم بخورد.»

وی در ادامه بیان داشت: «این زندانی اهل سنت چندین بار به پزشک زندان مراجعه کرده و دکتر شریفی دکتر بهداری نظر داده که او بیمار نیست اما دکتر دیگر بهداری تشخیص داده که حتما باید بصورت اورژانسی به بیمارستان منتقل شود.»

کیخسرو شرفی‌پور به اتهام محاربه از طریق هواداری از گروههای سلفی به هشت سال زندان محکوم شده که هم اکنون بیش از چهار سال از محکومیتش را تحمل کرده است.

پیش‌تر یکی از بستگان وی به گزارشگر هرانا گفته بود: «کیخسرو شرفی‌پور را به جرم تبلیغ مذهب تسنن بازداشت کرده‌اند و وی شافعی مذهب است و با حرکت‌های افراطی و خشونت طلبانه مخالف است.»

svdw1 svdw2 svdw3

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید