خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت بد جسمی محمدامین آگوشی در زندان مرکزی زاهدان

وضعیت بد جسمی محمدامین آگوشی در زندان مرکزی زاهدان

خبرگزاری هرانا – محمدامین آگوشی زندانی زندان مرکزی زاهدان باوجود بیماری از درمان مناسب پزشکی محروم است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد امین آگوشی معلم بازنشسته ۵۴ ساله و اهل پیرانشهر که هم‌اکنون در زندان زاهدان محکومیت ۱۰ ساله خود را در تبعید سپری می‌کند، باوجود بیماری از درمان مناسب محروم است.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «آگوشی که طی هفته اخیر به بیماری اوریون مبتلا شده بود به بهداری زندان زاهدان مراجعه کرد و بهداری زندان هیچ اقدامی برای درمان وی صورت نداد. از همین رو این زندانی سیاسی با درمان‌های سنتی و با کمک سایر زندانیان سعی در معالجه خود در زندان کرده است.»

وی که بار‌ها تقاضای مرخصی خود را از مسئولین کرده با کارشکنی دادستانی ارومیه و زاهدان روبرو می‌شود.

این زندانی زندان مرکزی زاهدان به همراه ایرج محمدی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر به اتهام جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام در سال ۸۶ بازداشت شدند.

وی پس از تحمل بیش ۷ ماه انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و پس از برگزاری دادگاه در شعبه دوم دادگاه نظامی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) به اعدام از طریق تیرباران محکوم شد.

حکم صادره در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عینا تائید شد اما مجددا پرونده ایشان به جریان افتاده و با ارجاع به شعبه یکم دادگاه نظامی وی به همراه دو متهم دیگر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زاهدان محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید