خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳, 24th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۲۱ ساعت ۲۲:۰۷:۱۹

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  هرانا: تداوم حبس شایان تفضلی در بند قرنطینه زندان مشهد

هرانا: تداوم حبس شایان تفضلی در بند قرنطینه زندان مشهد

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بهایی به نام شایان تفضلی که حدود دو ماه پیش توسط اداره اطلاعات شهر مشهد بازداشت و سپس به زندان وکیل آباد منتقل شده بود همچنان پس از گذشت یک هفته در بند قرنطینه این زندان نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران شایان تفضلی، شهروند بهایی که بیش از دو ماه پیش در شهر مشهد بازداشت شده بود علیرغم انتقال به زندان وکیل آباد این شهر و پس از گذشت یک هفته همچنان در بند قرنطینه این زندان نگهداری می‌شود. این در حالی است که دو خانم بهایی که به همراه وی از اداره اطلاعات به زندان وکیل آباد منتقل شده بودند پس از یک روز به بند عقیدتی زنان انتقال پیدا کرده‌اند. قابل ذکر است بند قرنطینه زندان، محل حبس کوتاه مدت زندانیان تازه وارد به زندان وکیل آباد می‌باشد و به دلیل عدم امکانات بهداشتی، پزشکی و غذایی، زندانیان پس از یک یا دو روز به بند عمومی منتقل می‌شوند.

یکی از شهروندان بهایی مطلع در مشهد در مورد وضعیت این زندانی عقیدتی به هرانا گفت: «نگهداری طولانی مدت آقای تفضلی در این بند (قرنطینه) غیرقانونی است و نامبرده باید مثل سایر زندانیان بهایی به بند زندانیان عقیدتی منتقل شود. در قرنطینه بجز زندانیان تنبیهی، معمولا زندانیانی که به شدت معتاد هستند یا بیماری‌های عفونی دارند نگهداری می‌شوند به همین دلیل هیچ بهانه‌ای برای نگهداری طولانی مدت این زندانی بهایی در این بند وجود ندارد.»

این منبع مطلع به هرانا گفت، شایان تفضلی در شامگاه روز دوشنبه ۱۲ خرداد هنگام بازرسی ماموران اداره اطلاعات از منزل یکی از بهاییان مشهد بدون حکم قضایی بازداشت شد. پس از انتقال به اداره اطلاعات برای وی قرار بازداشت دو ماهه صادر گردید. اما آقای تفضلی پس از اتمام دوره بازداشت، آزاد نگردید و به بند قرنطینه زندان مشهد منتقل شد این در حالی است که بازجویی نامبرده چندی قبل به اتمام رسیده و خانواده‌اش نیز آمادگی گذاشتن وثیقه را دارند. این احتمال وجود دارد که اداره اطلاعات مشهد برای توجیه این اقدام، قرار بازداشت جدیدی برای شایان تفضلی بگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید