خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۳, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۱/۰۶ ساعت ۱۵:۱۷:۴۰

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ یک گردشگر بر اثر انفجار مین

مرگ یک گردشگر بر اثر انفجار مین

خبرگزاری هرانا – یک گردشگر روز دوم فروردین ماه  در کویر شهداد در اثر انفجار مین درگذشت.

به گزارش مهر‏، حمید هاشمی ۳۲ ساله یکی از کوهنوردان با سابقه بود که در ایام نوروز امسال به همراه دوستان خود در یک سفر تفریحی به کویر شهداد در استان کرمان رفته بود اما اصابت خودروی آنها با یک مین در ۷۵ کیلومتری شهداد و انفجار آن باعث فوت این گردشگر شد یکی دیگر از سرنشینان خودرو به نام محمدرضا آقایاری نیز از ناحیه کبد و ریه به شدت آسیب دیده و در اغماست. دو تن دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.

برادر حمید هاشمی با تایید این مطلب گفت: ”صبح روز شنبه چرخ عقب خودروی برادرم و سه سرنشین دیگر روی مین رفت و بلافاصله منفجر شد پدر و برادر بزرگم به محل حادثه رفته اند تا پیگیر موضوع شوند و جنازه برادرم را تحویل بگیرند.“

وی ادامه داد: ”هنوز نمی دانیم چرا در کویر شهداد مین بوده با این حال این مین منفجر شده و برادرم نیز در همان لحظه انفجار فوت کرده است. از حال بقیه سرنشینان نیز خبری ندارم جز اینکه یکی دیگر از سرنشینان وضعیت بسیار وخیمی دارد.“

حمید هاشمی ۱۵ سال به حرفه کوهنوردی مشغول بوده و با یکی از آژانس های مسافرتی نیز در زمینه راهنمایی گردشگران همکاری می کرد.

پیش از این در روز ۱۱ دی ماه سال گذشته انفجار مین در کویر لوت منجر به کشته شدن امیر طالبی گل از راهنمایان کویرنوردی و مدیر موسسه کاوشگران حیات وحش پارت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید