خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ ساعت ۲۳:۱۱:۱۰

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت دادستانی با تمدید مرخصی بهاره هدایت، با وجود عمل کلیه

مخالفت دادستانی با تمدید مرخصی بهاره هدایت، با وجود عمل کلیه

خبرگزاری هرانا- بهاره هدایت با وجود عمل سنگ شکن کلیه و لزوم مراقبت پس از عمل، از سوی دادستانی به زندان فراخوانده شد.

به گزارش کلمه، بهاره هدایت که هفته گذشته پس از مدت ها با مرخصی درمانی وی موافقت شده بود، با وجود ارائه مدارک بستری در بیمارستان و تایید لزوم عمل جراحی از سوی پزشکی قانونی و بهداری زندان، با مخالفت دادستانی با ادامه مرخصی اش مواجه شد.

بدین ترتیب این زندانی سیاسی که دیروز برای شکستن سنگ کلیه خود به اتاق عمل رفته و به گفته پزشکان تا دو هفته نیاز به مراقبت و طی دوره نقاهت دارد، با دستور مسئولان دادسرا باید به زندان بازگردد.

امین احمدیان همسر بهاره هدایت در این باره به خبرنگار کلمه گفت: دیروز مرخصی ایشان و آقای زیدآبادی را هیچ کدام تمدید نکردند، با اینکه مدارک بیمارستان و بستری و اینها را برده بودیم و به دادستانی تحویل داده بودیم و با اینکه از سه ماه قبل برای درمان سنگ کلیه دنبال این مرخصی بودیم.

وی افزود: همه مدارک کامل بود، پزشکی قانونی تایید کرده بود، بهداری زندان هم لزوم عمل را تایید کرده و از خود دادستانی هم همه مدارک را دیده بودند و قرار بود اعزام بشوند. بالاخره هفته پیش توانستیم برای عمل ایشان مرخصی بگیریم. اما با اینکه همه مدارک را هم برده بودیم، همه مدارکی که دادستانی می خواست و پزشکان هم گواهی داده بودند، دادستانی فرصت لازم را در اختیار قرار نداد.

همسر بهاره هدایت خاطرنشان کرد: دیروز در بیمارستان هاشمی نژاد بودیم که تماس گرفتند که باید ایشان برگردد. بهاره روی تحت بیمارستان بود و هرچه گفتیم که ایشان عمل سنگ شکن انجام داده و به هر حال یک پروسه ای دارد و یک دوره نقاهت باید بگذراند و الان ممکن هست بازگشتش به زندان باعث ایجاد مشکل شود و در زندان امکانات مراقبت از این بیماری نیست، موافقت نکردند و گفتند که باید برگردد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید