خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۱/۰۱ ساعت ۱۹:۵۸:۴۴

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران ایران تایر در اعتراض به اخراج ۸۰ نفر از همکاران‌شان

تجمع کارگران ایران تایر در اعتراض به اخراج ۸۰ نفر از همکاران‌شان

خبرگزاری هرانا -بیش از ۴۰۰ کارگر کارخانه ایران تایر در اعتراض به اخراج ۸۰ نفراز همکاران‌شان تولید را متوقف کرده و در مقابل درب ورودی کارخانه (واقع در کیلومتر ۵ جاده مخصوص کرج) تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)،یکی از کارگران معترض در مورد علت تجمع کارگران ایران تایر گفت: مدیران کارخانه به بهانه کمبود منابع مالی و مواد اولیه تولید قصد دارد در چندین مرحله کارگران خود را اخراج کند که صبح امروز با اخراج ۸۰ کارگر روز مزدی، مرحله نخست اخراج کارگران آغاز شده است.

او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران روزمردی بیکار شده به ۱۵ سال می‌رسد، اظهار کرد: در مجموع این کارخانه بیش از هزار کارگر دارد که ۲۵۰ نفر رسمی و مابقی کارگران موقت و روز مزدی هستند که زیر نظر یک شرکت پیمانکاری بنام «سامان دهان فروز» فعالیت می‌کنند.

به گفته این کارگر، افراد حاضر در تجمع از کارگران شیفت صبح کارخانه ایران تایر هستند که به حمایت از ۸۰ کارگر اخراجی دست از کار کشیده و با متوقف کردن تولید خواستار بازگشت بکار همکارانشان شده‌اند.

این کارگر در ادامه اظهار داشت: کارگران نگران‌اند که روند اخراج کارگران ادامه پیدا کند و شاهد اخراج سایر کارگران قراردادی در هفته‌های آینده باشیم.

او درباره علت اخراج کارگران گفت: به گفته برخی همکارانش، مسئولان کارخانه ایران تایر با تبدیل تایر نخی به تایر تمام سیمی قصد دارند با خرید ماشین الات پیشرفته، این تجهیزات را جایگزین کارگران کارخانه کنند.

او در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران ایران تایر در شرف بازنشستگی طبق قانون مشاغل سخت و زیان آور هستند، اظهار داشت: از دولت به ویژه سازمان تامین اجتماعی می‌خواهیم در روند بازنشستگی پیش از موعد این کارگران تسریع کنند تا امنیت شغلی ۱۲۵۰ کارگر این کارخانه به خطر نیافتد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید