خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت خشونت آمیز پنج فعال اهل‌سنت در بوکان

بازداشت خشونت آمیز پنج فعال اهل‌سنت در بوکان

خبرگزاری هرانا – مسعود جوادی، نامق دلدل، محمود رسولی‌زاده، محمد محمدی و ابراهیم رسولی در ساعات اولیه روز جمعه بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۷ صبح جمعه ۲۹ فروردین ماه ۵ تن از فعالین اهل‌سنت بوکان بنام‌های مسعود جوادی، نامق دلدل، محمد رسولی‌زاده، محمد محمدی و ابراهیم رسولی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

یک منبع محلی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «حدود ۵۰ نفر از ماموران وزارت اطلاعات بصورت مسلحانه به منزل این افراد مراجعه کرده و با بیشرمانه‌ترین نحوه قصد داخل شدن به اتاق خواب ایشان را داشتند که با اعتراض خانواده‌هایشان روبرو شدند. ماموران نیز در جواب این اعتراض شروع به ضرب و شتم این فعالین اهل‌سنت نمودند.»

وی در ادامه گفت: «ماموران وزارت اطلاعات حتی مادر مسعود جوادری که به بیماری آسم مبتلاست را نیز ضرب و شتم کردند و وی اکنون در بیمارستانی در ارومیه بستری است. ماموران حتی اقدام به شلیک بسوی محمود موسی‌زاده کردند که خوشبختانه به وی اصابت نکرد.»

این منبع همچنین بیان داشت که هر ۵ بازداشت شده پیش‌تر سابقه بازداشت بدلیل فعالیت‌های مذهبی را داشته و بتازگی از زندان آزاد شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید