خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۱/۰۴ ساعت ۱۲:۱۲:۲۵

    خانه  > سایر گروهها  >  انتقال ناگهانی دو زندانی اعدامی به محل نامعلوم

انتقال ناگهانی دو زندانی اعدامی به محل نامعلوم

خبرگزاری هرانا – سید خالد (یاسین) موسوی ۳۶ ساله و علی چبیشاط ۴۹ ساله دو زندانی سیاسی عرب محکوم به اعدام از اهالی شهر شوش روز سه شنبه گذشته ۲۷ اسفند ماه از زندان دزفول به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

این دو زندانی در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۰ توسط اداره اطلاعات شوش بازداشت شده و پس از ماهها نگهداری در سلولهای انفردی اداره اطلاعات و بدرفتاری و شکنجه روحی و جسمی اعترافاتی بر علیه خود در مقابل دوربین انجام دادند و بر اساس آن نیز به جرم بمب گذاری در مسیر لوله های گاز به اعدام محکوم شدند.

شعبه دو دادگاه انقلاب اهواز به ریاست ”قاضی سید محمد باقر موسوی“ برای ”علی چبیشاط “ و ”سید خالد موسوی“ احکام اعدام و برای یک نفر دیگر هم پرونده آنها به نام ”سلمان چایانی“ ۲۵ سال حبس صادر کرده بود.

اتهام این افراد محاربه از طریق بمب گذاری در مسیر لوله گاز اعلام شده است، گفتنی است علی چبیشاط صاحب زمین کشاورزی است که بمب گذاری در مسیر لوله گاز که از زمین وی عبور می کرد انجام گرفته است.

زندانیان بعد از صدور حکم از شهر اهواز به زندان شهر دزفول منتقل شدند و در انتظار رای دیوان عالی کشور بودند و در صورت تائید حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور نگرانی در مورد انتقال ایشان به محل نامعلوم بوجود آمده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید