خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای ۱۹ تن از زندانیان رجایی شهر

اعتصاب غذای ۱۹ تن از زندانیان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – ۱۹ تن از زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهرکرج در حمایت از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده و برخی از ایشان موهای خود را تراشیدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افشین حیرتیان، حشمت الله طبرزدی، صالح کهندل، سعید ماسوری، محمدعلی منصوری، رسول بداقی، محمدبنازاده امیرخیزی، خالد حردانی، حمیدرضا برهانی، باتیر شاه محمداف، میثاق یزدان‌نژاد و ناصح یوسفی ۱۲ زندانی سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهرکرج از صبح چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه در حمایت از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند.

جعفر (شاهین) اقدامی، سعید مدنی، مسعود باستانی، مصطفی نیلی، رضا انتصاری و مهدی محمودیان نیز از شب چهارشنبه موهای خود را تراشیده و در حمایت از زندانیان بند ۳۵۰ و در اعتراض به ضرب و شتم ایشان اعلام اعتصاب غذا کردند، سعید رضوی فقیه نیز در همین راستا موهای خود را تراشیده است و در اعتصاب شرکت شرکت نموده است.

گفتنی است، در پی یورش ماموران گارد به بند ۳۵۰ و ضرب و شتم زندانیان سیاسی و درپی آن انقل ۳۲ تن از زندانیان به بند ۲۴۰ و تراشیدن موی سر به همراه توهین تحقیر، بسیاری از شهروندان ایرانی در همدردی با زندانیان سیاسی اقدام به تراشیدن موی سر خود کرده‌اند.

گزارش فوق در روز جمعه اصلاح شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید