خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ممنوع الورودی صادق زیباکلام به صدا و سیما به دستور مقامات حراست

ممنوع الورودی صادق زیباکلام به صدا و سیما به دستور مقامات حراست

خبرگزاری هرانا – دکتر صادق زببا کلام، استاد دانشگاه و از تحلیلگران سیاسی کشور، بنا به دستور حراست صدا و سیمای جمهوری اسلامی، از ورود به این رسانه ملی ممنوع شده است.

به گزارش تارنمای امروز، این نویسنده و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران پس از عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به سه وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان، علوم، آموزش و پرورش، جلسات رای اعتماد مجلس را همانند “دادگاه‌های تفتیش عقاید قرون وسطی” خوانده و با انتقاد از رفتارهای برخی نمایندگان مجلس گفته بود: “عدل، انصاف، مروت و اخلاق حکم می‌کرد که اصولگرایان به کسانی که به فتنه، براندازی، اجرای کودتای مخملی و همکاری با انگلیس، آمریکا و اسراییل متهم بودند وقت دفاع می‌دادند…. این نوع رفتار نمایندگان شبیه دادگاه تفتیش عقاید و دادگاه‌های انگیزاسیون قرون وسطی یا جنبش مک‌کارتیسم دهه‌های ۵۰ و ۶۰ در آمریکاست.”

زیباکلام در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: “شنبه شبِ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳۰: ۹ آقای علیزاده از مسئولین شبکه جام جم تماس گرفتند و گفتند که به مناسبت سالروز کودتای ۲۸ مرداد، شبکه جام جم برنامه زنده‌ای را تدارک دیده است. فرمودند جناب آقای دکتر محمود کاشانی دعوت را پذیرفته‌اند و تهیه‌کنندگان برنامه می‌خواهند که شما هم در برنامه حضور داشته باشید. برنامه به صورت زنده ساعت ۴۵: ۸ شب ۲۸ مرداد پخش می‌شود و آقای دکتر مرتضی حیدری هم مجری برنامه هستند. بنده با کمال میل پذیرفتم و آفیش آن هم در صفحه فیس‌بوک زده شد اما دیشب حدود ساعت ۱۰ آقای علیزاده با صدایی گرفته تماس گرفتند و اظهار داشتند که حراست صدا و سیما اعلام کرده است که صادق زیباکلام به هیچ‌وجه حق ورود به هیچ قسمتی از سازمان را ندارد. ایشان اضافه کردند که در صورت اعتراض تهیه‌کنندگان برنامه، مسئولین حراست سازمان، آن‌ها را معلق می‌نمایند. این مجموعِ دو مکالمه من با آقای علیزاده بود. بنابراین و با کمال تأسف برنامه امشب لغو شده است. اما در خصوص آنچه آقای علیزاده فرمودند که حراست سازمان بنده را ممنوع‌الورود به صدا و سیما کرده‌اند، بنده فقط می‌توانم بگویم که اروپا و آمریکا که جای خود دارند، حتی هند، برزیل، آرژانتین، ترکیه و… هم جای خود دارند، یقین دارم مسئولین صدا و سیمای حبشه هم با یک استاد دانشگاه‌شان که بعضا نظرات متفاوتی از مسئولین حکومتیشان دارند، این‌گونه برخورد نمی‌کنند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید