خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۰۹ ساعت ۱۶:۰۴:۰۱

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ اعتراض و اعتصاب زندانیان در بند ۳۵۰ زندان اوین

هرانا؛ اعتراض و اعتصاب زندانیان در بند ۳۵۰ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – در پی انتقال ۱۰ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ به سلول انفرادی بیش از ۲۵ تن از زندانیان این بند از رفتن به ملاقات امتناع کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، درپی انتقال ۱۰ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ به بند انفرادی ۲۴۰ درشب گذشته، زندانیان بند ۳۵۰ دست به اعتراض زده و بیش از ۲۵ تن از ایشان امروز از حق خود مبنی‌بر ملاقات با خانواده، خودداری نموده و ملاقات را تحریم نمودند.

اسامی برخی از این افراد که درحمایت از زندانیان منتقل شده به سلول انفرادی و نیز اعتراض به عملکرد رئیس زندان و رئیس سالن ملاقات (سیدی)، از انجام ملاقات امتناع ورزیدند عبارت است از: عبدالفتاح سلطانی، مهدی خدایی، مجید اسدی، عبدالرضا قنبری، اصغر قطان، غلامرضا خسروی، محمدرضایی، مسعودپدرام، محمودباقری، محمدامین هادوی، فیض اله عرب سرخی، علیرضا رجایی، محمدصادق ربانی، پیمان کاس‌نژاد، سلان‌پور، محمدی، نوری، حسینی و…

خانواده یکی از زندانیان که از انجام ملاقات خودداری کردند به گزارشگر هرانا گفت: “خانواده این زندانیان به نشانه اعتراض به عملکرد مسئولین زندان، تا آخرین لحظه درسالن ملاقات کابینی اوین حضور داشته وپیوسته از آقای سیدی (مسئول سالن ملاقات) درخواست ملاقات با زندانی واخذ خبر از سلامتی او را داشتند وعدم همکاری آقای سیدی باعث به هم ریختگی برنامه سالن ملاقات واعتراض مکرر خانواده‌ها گردید.”

وی همچنین ادامه داد: “موضوع از هفته پیش آغاز شد که درمراحل پایانی ملاقات دوشنبه ۹۲/۹/۲ کودکی از خانواده دراویش گنابادی با دیدن پدرخود بسیار گریه نموده وبیتابی کرد و خانواده از آقای سیدی (مسئول سالن ملاقات) تقاضای وقت بیشتری برای ملاقات کابینی نمودند، ولی ایشان بدون توجه به بیتابی‌های کودک وتقاضای همگی خانواده‌ها، از دادن وقت خودداری کرد واین باعث شد که هم زندانیان آن مرحله و هم خانواده‌ها از بیرون رفتن از سالن ملاقات، خودداری کنندکه باعث درگیری بین مامورین و متقاضیان شد. انعکاس این موضوع درزندان اعتراض همگی زندانیان را دربر داشت وآقای سعید مدنی به عنوان وکیل بند ۳۵۰ شدیدا دو موضوع را پیگیری نمود. یکی، اعتراض به رفتار و عملکرد سیدی ودیگری گرانفروشی شدید فروشگاه زندان که حتی نماینده تعزیرات حکومتی درکنترل قیمتها را نیز به زندان کشاند. با این پیگیری‌ها، رئیس زندان اعلام کرد که آقای مدنی دیگر وکیل بند نخواهد بودو باید فرد دیگری را زندانیان انتخاب نمایند که این امر با اعتراض گسترده زندانیان همراه شد و نتیجه آن درگیری با مامورین و انتقال ۱۰ تن از آنان از جمله سعید مدنی، کامران ایازی و.. به بند انفرادی ۲۴۰ گردید.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید