خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ پیام تسلیت زندانیان سیاسی و امنیتی رجایی شهر به خانواده کرمی خیرآبادی

هرانا؛ پیام تسلیت زندانیان سیاسی و امنیتی رجایی شهر به خانواده کرمی خیرآبادی

خبرگزاری هرانا – زندانیان سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج امروز برای همبندی خود علیرضا کرمی خیرآبادی مراسم یادبودی برگزار کردند.

همچنین ۳۷ تن از زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهر کرج طی نامه‌ای که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفت، درگذشت علیرضا کرمی‌خیرآبادی را به خانواده وی تسلیت گفتند.

ایشان طی این نامه می‌گویند: “آقای کرمی در زندان پیر شد، پسرش را از دست داد، برادرش را از دست داد، دخترش ازدواج کرد، خواهرش را به طرز فجیعی از دست داد بی‌آنکه در این مناسبت‌ها دریغ از حتی یک روز به او مرخصی بدهند.”

متن کامل این نامه را در زیر می‌خوانید:

در گذشت دوست و همبندیمان آقای علیرضا کرمی خیرآبادی قلب ما را آکنده از غم و اندوه کرد. اگر در این ضایعه، تحمل کنیم، آنچه بر او گذشت دردناک بودن این حادثه را بیش از پیش آشکار می‌سازد.

ایشان پانزده سال پیش به اعدام محکوم نشد و مستقل از قضاوت ما در مورد اتهام انتسابی و حکم صادره، استمرار سایه اجرای حکم اعدام در این مدت طولانی، چنان آسیبی به روح ایشان وارد نمود که تصورش دردآور است.

آقای کرمی در زندان پیر شد، پسرش را از دست داد، برادرش را از دست داد، دخترش ازدواج کرد، خواهرش را به طرز فجیعی از دست داد بی‌آنکه در این مناسبت‌ها دریغ از حتی یک روز به او مرخصی بدهند.

راستی چرا باید خطای یک زندانی سبب ساز مجازات خانواده وی (برخلاف اصل شخصی بودن مجازات) بشود؟ و علی رغم بیماری‌های متعدد جسمانی بر خلاف تصریح قانون مدت‌های طولانی در انتظار معالجه بسر می‌برد.

آیا این رفتار غیر عادلانه، با عدالت ادعایی در دستگاه قضایی سازگاری دارد؟ و بلاخره از دو سال و اندی پیش امکان تماس تلفنی هم با عزیزان، از علیرضا کرمی و همبندیانش سلب شد و این فشار عاطفی نیز به وی لطماتی فرساینده وارد کرد و در ‌‌‌نهایت ظلمی که بر او رفت پایان غم انگیز را رقم زد.

ما امضا کنندگان سالن ۱۲ زندان گوهردشت کرج، ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم آقای کرمی خیرآبادی همدردی عمیق خود را با همه وابستگان ایشان و نیز آرزوی خود مبنی بر رعایت حقوق زندانیان اعلام می‌داریم.

اسامی بر اساس حروف الفبا:

۱. افشین بایمانی

۲. افشین حیرتیان

۳. امیر حسین فدایی

۴. ایرج حاتمی

۵. ایقان شهیدی

۶. بهروزی عزیزی توکلی

۷. بهزاد ترحمی

۸. جعفر (شاهین) اقدامی

۹. جمالدین خانجانی

۱۰. جمشید صادق الحسینی

۱۱. حجت الله حاتمی

۱۲. دیدار رئوفی

۱۳. رسول بداقی

۱۴. رضا شریفی بوکانی

۱۵. ریاض الله سبحانی

۱۶. زانیار مرادی

۱۷. سعید رضایی

۱۸. سیف الله سگانی

۱۹. شاهرخ طائف

۲۰. شاهین نگاری

۲۱. شهرام چینیان

۲۲. عزیزالله سمندی

۲۳. عفیف نعیمی

۲۴. علیرضا فرهانی

۲۵. فرید آزمونده

۲۶. فواد خانجانی

۲۷. کامران رحیمیان

۲۸. کامران مرتضایی

۲۹. کریم معروف عزیز

۳۰. کیوان رحیمیان

۳۱. کیوان صمیمی

۳۲. لقمان مرادی

۳۳. محمد سیف‌زاده

۳۴. مصطفی نیلی

۳۵. نوید خانجانی

۳۶. هوشنگ رضایی

۳۷. وحید تیزفهم

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید