خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بلاتکلیفی و فشار بر روی ۵ شهروند تهرانی بازداشت شده

هرانا؛ بلاتکلیفی و فشار بر روی ۵ شهروند تهرانی بازداشت شده

خبرگزاری هرانا – پنج شهروند تهرانی که صبح ۳۰ بهمن ماه در منازل خود در استان تهران بازداشت شدند، در بند ۲۰۹ اوین بصورت بلاتکلیف تحت فشار قرار دارند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ساعت ۳۰: ۶ ماموران وزارت اطلاعات ۵ شهروند تهرانی را در منازل شخصی ایشان بازداشت نمودند.

اسامی این ۵ تن عبارت است از خانم “اکرم السادات سنجری” به همراه فرزند ۱۷ ساله‌اش “میلاد یزدان‌نژاد” (که به ترتیب مادر و برادر میثاق یزدان‌نژاد زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج می‌باشند) “آصف رضاییان” و “دینا کریمی راهجردی” به همراه فرزند ۲۰ ساله‌اش “حنیف عطارزاده”.

این ۵ زندانی سیاسی هم اکنون بصورت بلاتکلیف در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین و در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند. مامورین وزارت اطلاعات از بین ایشان خانم “اکرم السادات سنجری” را تحت فشار قرار داده و تهدید به حکم سنگین کردند تا از وی مصاحبه تلویزیونی بگیرند.

وی که در مقابل این خواسته مامورین مقاومت کرده، از سوی ایشان تهدید به دریافت حکم اعدام از سوی دادگاه شده است.

گفتنی است، اکرم السادات سنجری که پیش‌تر نیز از سوی مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، مادر زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج “میثاق یزدان‌نژاد” می‌باشد که به اتهام محاربه به تحمل ۱۴ سال حبس محکوم شده است.

“دینا کریمی راهجردی” نیز پیش‌تر در روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه سال جاری یکبار توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل مسکونی خود بازداشت شده و پس از مدتی با قید وثیقه آزاد شده بود.

دینا کریمی خود از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ می‌باشد و سه تن از برادرانش در سال ۱۳۶۷ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین اعدام شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید